Güncel Haberler

MASALARINI BAYRAKLARLA DONATTILAR

İl Özel İdaresi Kanunu’nun 12 inci maddesi gereğince, İl Genel Meclisi Şubat ayı toplantılarının birinci birleşimi Meclis Başkanı Çiğdem GÜNAL başkanlığında, İl Genel Meclis Toplantı salonunda yapıldı.

İl Genel Meclis Başkanı Çiğdem Günal İdlib’de şehit olan 4 askerimize başsağlığı dileyerek,” Suriye’nin kuzeybatısında yer alan İdlib’de Rejimin açtığı ateş sonucu şehit olan dört askerimize Allah’tan rahmet, ailelerine başsağlığı, yaralılara acil şifalar diliyorum” dedi.
“Elazığ ili Sivrice ilçesi merkezli yaşanan ve çevre illerin tamamında hissedilen depremde hayatını kaybeden vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet, yaralananlara acil şifalar diliyorum.” dedi.

Bayrağımıza yapılan ırkçı saldırıyı da kınayan Meclis Başkanı GÜNAL, “Avrupa Parlamentosun da Yunan Milletvekilinin bağımsızlığımızın sembolü Türk Bayrağımızı yırtarak yaptığım provokasyonu şiddetle kınıyoruz. Bu eylem milletimizin yenilmezliğine, asaletine karşı duyulan kızgınlığın zavallıca göstergesinden başka bir şey değildir” diyerek,
Açılış ve yoklama ile başlayan toplantıda bir önceki karar özetlerini kapsayan tutanak okundu.

Şubat ayı 1 inci birleşiminde gündemdeki maddeler görüşüldü. Valilikten gelen teklifler görüşülerek ilgili komisyonlara oy birliği ile havale edildi.

Şubat ayı toplantıları 5 gün devam edecektir.

Etiketler
Daha Fazla Göster

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı