Düzce Eğitim H.

MASALCI DEDE DÜZCE DOĞA’DA

Anadolu’yu karış karış gezerek çocukları heybesinden çıkardığı renkli masallarla buluşturan “Masalcı Dede” lakaplı Yazar Cemalettin Kavaklıgil, Düzce Doğa Koleji öğrencileri ile bir araya geldi.

25 yıl öğretmenlik yaptıktan sonra emekli olan Cemalettin Kavaklıgil, yarım asırdır heybesiyle Anadolu’da köyleri gezerek biriktirdiği masalları 65 kitapta topladı. 

Masalları çocuklara ulaştırmak için kitap yazmakla yetinmeyen “Masalcı Dede” lakaplı Kavaklıgil, 10 yıldır okul okul gezerek heybesinden çıkardığı birbirinden renkli masalları çocuklara anlatıyor. 

“Masalcı Dede” lakaplı yazar Cemalettin Kavaklıgil rotayı bu kez Düzce’ye çevirdi. Masalcı Dede, Düzce Doğa Koleji ilkokul ve ortaokul öğrencileriyle bir araya geldi.

Heybesinden çıkardığı birbirinden renkli masalları öğrencilere anlatan yazar öğrencilerden büyük ilgi gördü. Masalcı Dede, keyifli geçen söyleşinin ardından öğrencilere kitaplarını imzaladı.

Öğrenciler çok sevdikleri Masalcı Dede’ye teşekkürlerini iletip, çiçek takdim ederken günün anısına hatıra fotoğrafı çektirmeyi de ihmal etmedi.

Daha Fazla Göster

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı