Düzce Üniversitesi

MEB İLE PROTOKOL İMZALANDI

Düzce Üniversitesi Milli Eğitim Bakanlığı ile “Yabancı Uyruklu Öğrenci Sınavı (DÜYÖS) Tanıtım ve İş Birliği” protokolü imzaladı. Ankara’daki Bakanlık binasında gerçekleşen imza töreni sonrası Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk ziyaret edilerek hatıra fotoğrafı çekildi.

Düzce Üniversitesi ile Milli Eğitim Bakanlığı arasında işbirliği protokolü imzalandı. İmza törenine Milli Eğitim Bakanlığı Bakan Yardımcısı Prof. Dr. Mustafa Safran, Rektör Prof. Dr. Nigar Demircan Çakar ve Bakanlık yetkilileri katıldı.

İş birliği protokolünü Milli Eğitim Bakanlığı adına Bakan Yardımcısı Prof. Dr. Mustafa Safran imzaladı.

Milli Eğitim Bakanlığı Yükseköğretim ve Yurt Dışı Eğitim Genel Müdürlüğü ile üniversite işbirliğinde yürütülecek protokol; uluslararası öğrenci kabulüne ve uygulamaya yönelik olarak Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi’nin Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar Başkanlığı ile Yükseköğretim Kuruluna verilen yetkilere istinaden Yüksek Öğretim Genel Kurulunda kabul edilen Yurt Dışından Öğrenci Kabulüne İlişkin Esaslara dayanılarak hazırlandı.

Üniversitelerin ön lisans ve lisans programlarına, uluslararası öğrenci başvuru ve değerlendirme işlemlerinde izlenecek ortak ilke ve esasların düzenlenmesi için imza altına alınan protokol ile Türkiye’deki eğitim seçeneklerinin etkin biçimde tanıtılması, Türkiye’ye olan akademik ilginin ve Türk üniversitelerinde uluslararası öğrenci sayısının artırılması amaçlanıyor.

 

Etiketler
Daha Fazla Göster

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı