Düzce Liseleri Haberleri

MESLEKİ EĞİTİM GELİŞİYOR

Düzce Valiliği Makam Toplantı Salonu’nda Doğu Marmara Kalkınma Ajansı’nın “İmalat Sanayiine Yönelik Mesleki Eğitimin Geliştirilmesi Mali Destek Programı” kapsamında 6 mesleki ve teknik eğitim okul müdürleri ile mevcut projelerin uygulanmasına ilişkin değerlendirme Toplantısı yapıldı.

Doğu Marmara Kalkınma Ajansı (MARKA) tarafından, 2018  yılı proje teklif çağrıları kapsamında Doğu Marmara Bölgesi’nde imalat sanayiinin ihtiyaç duyduğu alanlarda mesleki eğitimin geliştirilmesi yoluyla bilginin rekabet gücünü artırmayı hedefleyen “İmalat Sanayiine Yönelik Mesleki Eğitimin Geliştirilmesi Mali Destek Programı”na yönelik çalışmalar tüm hızıyla devam ediyor.

Bu çerçevede Düzce İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nün rehberliği ve koordinesi ile programa başvuruda bulunan 6 mesleki ve teknik eğitim okulunun (Mevlana Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, Zübeyde Hanım Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, Borsa İstanbul Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, Fatih Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, Cumayeri Çok Programlı Anadolu Lisesi, Gölyaka Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi) projeleri kabul edilmişti. Bu okullara ise yaklaşık 2 Milyon 700 Bin TL tutarında Mali Destek Programı uygulanmaya başlanmıştı.

Bu kapsamda Düzce Valisi Dr. Zülkif Dağlı, İl Milli Eğitim Müdürü Murat Yiğit, İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Turan Şahin, MARKA Temsilcileri ve Mesleki ve Teknik Eğitim Okul Müdürlerinin katılımlarıyla Valilik Toplantı Salonunda, mevcut projelerin uygulanması ile ilgili son durum değerlendirildi.

Toplantıda ayrıca yeni başvuru dönemi başlayan 2019 yılı Mali Destek Programı´na yapılacak başvurularla ilgili bilgilendirmelerde bulunuldu.

Etiketler
Daha Fazla Göster

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı