Güncel Haberler

METEOROLOJİ UYARDI!

BATI KARADENİZ İÇİN KUVVETLİ FIRTINA UYARISI

Düzce Valiliğinden yapılan uyarıda bugün saat: 15.00 ile yarın (cuma) akşam saatlerine kadar kuvvetli fırtına uyarısı verildi.Vatandaşların belirtilen saat aralığında dikkatli olması gerektiği konusunda bilgilendirme yapıldı.

Valilikten yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi : 

Yapılan son meteorolojik değerlendirmelere göre; Yurdumuzun bugün Karadeniz üzerinden gelen serin ve yağışlı havanın etkisine gireceği tahmin ediliyor. Bugün (Perşembe) kuzey kesimlerde etkili olmaya başlayacak yağışların, Cuma günü Orta Akdeniz üzerinden gelen yeni bir yağışlı sistem ile birlikte ülkemizin büyük bir bölümünde görüleceği, Cumartesi günü doğu bölgelerde etkili olduktan sonra yurdu terk etmesi bekleniyor. Bugün (Perşembe) kuzeybatı kesimlerden başlayarak azalacak hava sıcaklığının özellikle Cuma günü Bölgemizde 4 ila 7 derece azalacağı tahmin ediliyor.

Bugün (31.10.2019 Perşembe); Bartın, Bolu, Düzce, Karabük, Zonguldak ve Çankırı çevrelerinde yağmur ve sağanak şeklinde yağış bekleniyor. Batı Karadeniz’de rüzgarın kuzey ve kuzeydoğu yönlerden kuvvetli (50-70 km/saat) olarak eseceği tahmin ediliyor.

Cuma (01.11.2019) günü; Bölgemiz genelinde yağış bekleniyor. Rüzgarın Batı Karadeniz kuzey ve kuzeydoğu yönlerden kuvvetli ve zaman zaman fırtına şeklinde (50-70 km/saat) eseceği tahmin ediliyor.

Hava sıcaklığının Pazar günü iç ve batı bölgelerde, hafta başından itibaren ülkemiz genelinde tekrar artacağı tahmin ediliyor.

 Vatandaşlardan kuvvetli fırtınanın beraberinde getireceği çatı uçması, ağaç ve direklerin devrilmesi, ulaşımda aksamalar gibi olumsuzluklara karşı dikkatli olunmasını istedi.

Etiketler
Daha Fazla Göster

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı