Eğitim Haberleri

MİNİKLER DEPREME HAZIRLANDI

İstanbul’da yaşanan 5.9 büyüklüğündeki deprem, Kuzey Anadolu Fay hattı üzerinde olduğumuzu ve depremle yaşamayı öğrenmemiz gerektiği gerçeğini hatırlattı. Bu sebeple deprem anında yapılması gerekenlerin miniklere öğretilmesi için Çilimli Anaokulu’nda tatbikat yapıldı.

İstanbul’da yaşanan depremin çevre illerde de hissedilmesi büyük bir paniğe neden oldu. Ülkemizin büyük bölümü 1.derece deprem kuşağında yer almasına karşın, Düzce’de de yaşanan panik olası bir depreme hazırlıklı olmadığımızı bir kez daha gözler önüne serdi.

Bu gerçeğin görülmesi sebebiyle Çilimli Anaokulu’nda deprem tatbikatı yapıldı. Öğrencilere deprem anında yapılması gerekenler hakkında bilgi verildikten sonra okuldayken depreme yakalanma ihtimallerine karşın tatbikat düzenlendi. Düzenlenen tatbikatta masaların altına girip başlarını korumaya alan çocuklar, siren çalmasıyla panik yapmadan düzenli ve hızlı bir şekilde okul bahçesinde yer alan toplanma alanında toplandılar. Toplanma alanında bir kez daha bilgilendirilen öğrenciler tatbikatın sona ermesiyle sınıflarına döndüler.

Etiketler
Daha Fazla Göster

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı