Düzce Eğitim Haberleri

MİNİKLER DOĞA’DA BİR GÜN GEÇİRDİ

Doğuş Anaokulu öğrencileri her Çarşamba olduğu gibi bu haftada Düzce Doğa Koleji’nin misafiri oldular.

3 yıldır düzenli olarak gerçekleşen ziyarette yaklaşık 20 minik öğrenci Doğa Okulu öğretmenlerinden Ekoloji’den Kodlamaya, müzikten, Düşünmenin Doğasına kadar birçok fark yaratan ders hakkında uygulamalı bilgiler aldılar.

Düzce Doğa Kolejinin bu gün minik misafirleri vardı. Doğuş Anaokulundan 20 öğrenci fark yaratan dersleri öğrenmek üzere sabahın erken saatlerinde Doğa kampüsünde hazır bulundu. Öğretmenler ve Halkla İlişkiler biriminin karşıladığı minikler gezilerine sabah sporu yaparak başladılar. Beden eğitimi öğretmeni Aysel Doğru Odabaşı tarafından müzik eşliğinde güne merhaba diyen öğrenciler daha sonra Ekoloji Atölyesinde öğretmenleri Pelin Pehlivan’dan endemik bitkiler, hayvanlar ve mutfak sanatları hakkında bilgiler alarak kendi elleriyle tohum ektiler.

Doğa Kolejlerinin bir başka fark yaratan dersi olan Düşünme Doğası sınıfında Betül Sacide Özdemir tarafından öğrenciler, düşündüren boncuklarla şekle dayalı benzerlik ve farklılıkları ayırt edip algılama yeteneklerini doğru kullanmayı öğrendiler.

Ardından müzik atölyesinde çeşitli müzik alet ve enstrümanları tanıyan minikler öğretmenleri Meltem Dirik ile birlikte dans edip şarkılar söylediler. Marakas adlı enstrümanla ses çıkarma ve ritim duygusunu tanıyan öğrenciler daha sonra Kodlama ve Robotik öğrenmek üzere Bilişim Teknolojileri sınıfına geçtiler. Kodlama ve Robotik öğretmeni Sertan Gönültaş’la birlikte düşünce becerileri ve problem çözme konusunda kodok ve algoritmayı keşfeden Doğuş Anaokulu öğrencileri günün sonunda öğretmenleri ile vedalaşarak Doğa kampüsünden güzel anı ve bilgilerle ayrıldılar.

Etiketler
Daha Fazla Göster

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı