Güncel Haberler

MİNİKLERDEN ANLAMLI ZİYARET

Öğrencilerin sosyal sorumluluk bilinci kazanmaları, toplumsal dayanışma ve iletişim kurabilmeleri açısından önemli bir yere sahip olan huzurevi ziyareti için Doğa Koleji Düzce Kampüsü öğretmenleri harekete geçti.

Sosyal bilgiler dersi Nesiller el ele projesi kapsamında 5-6-7-8.sınıf öğrencilerini Muharrem Sancaklı Huzurevi sakinleri ile buluşturan öğretmenler önemli bir farkındalığa imza atmış oldular.

Bu anlamlı organizasyon ile büyüklerini sevindiren minikler, yaşlılara hem moral oldu hem de ziyaret sayesinde farkındalık sağlanmasına yardımcı oldu. Ziyarette Doğa Koleji Düzce Liseler Müdürü Elif Özgüner, Rehber Öğretmen Berkhan Özel

Müzik Öğretmeni Meltem Dirik, Sosyal Bilgiler Öğretmeni Elif Esra Akbaş, Huzurevi ve Yaşlı Bakım Merkezi yetkilileri hazır bulundu.

Öğrenciler çiçek ve hediyelerini huzurevi sakinlerine takdim ederken bir yandanda yanlarında getirdikleri müzik aletleriyle onlara müzik şöleni yaşattılar. Doğa Koleji öğrencileri büyükleri ile sıcak bir sohbet gerçekleştirirken, onların anlattığı anıları ise can kulağıyla dinlediler.

Huzurevinde kalan yaşlılarımıza yalnız olmadıklarını hissettirmek, az da olsa yüzlerinde bir tebessüm oluşturabilmek amacıyla gerçekleşen bu ziyaret sayesinde, öğrencilerimiz de büyüklerimize göstermemiz gereken saygı, sevgi ve hoşgörünün önemini anladılar.

 

Etiketler
Daha Fazla Göster

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı