Bolu Eğitim Haberleri

MOBİL EĞİTİM TIRI BOLU’DA

‘Mobil Trafik Eğitim Tır’ı Türkiye’deki ilk durağı olan Bolu’ya geldi. 2 gün boyunca Bolu’da kalacak ‘Mobil Trafik Eğitim Tır’ında 12 okuldan yaklaşık 400 öğrenci trafik eğitimi alacak.

Kent Meydanın da ilkokul öğrencileriyle buluşan Mobil Trafik Eğitim Tır’ı içerisinde çocuklara trafik konusu hakkında teorik bilgiler verildikten sonra, tırın dışında da küçük öğrencilere pratik bilgiler eşliğinde akülü arabalar vasıtasıyla hazırlanan parkurda araç sürüşü yaptırıldı. Öğrencilerin deneyimleyerek trafik kurallarını öğrendikleri etkinlik, büyükler tarafından da ilgiyle takip edildi.

Etkinliğe Bolu Valisi Ahmet Ümit, Bolu İl Emniyet Müdürü Armağan Adnan Erdoğan, Jandarma Alay Komutanı J. Kd. Alb. Ömer Ersever, Bolu Belediye Başkan Vekili Ahmet Yılmaz, Milli Eğitim Müdürü Yasin Tepe, Emniyet Müdürlüğü Şube Müdürleri, TSO Başkanı Türker Ateş ile öğretmen ve öğrenciler katıldı.

 

 ALKOLÜN ETKİSİ GÖZLÜKLE TEST EDİLDİ

Alkollü sürücülerin trafiği nasıl etkilediği ve vatandaşların can ve mal kaybına neden olmasını anlatmak amacıyla alkol gözlüğü ile vatandaşlardan futbol topuna vurmaları istendi. Gözlüklü halde gol atmaya çalışan ancak başarılı olamayan vatandaşlar, araç kullanırken alkol kullanımının ne kadar tehlikeli olduğunu bizzat test etmiş oldular.

Etiketler
Daha Fazla Göster

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı