Eğitim Haberleri

MUTLULUKLARI DA KAZANÇLARI DA KATLANIYOR!

Yapılan bir araştırmaya göre İngilizce konuşma seviyesi arttıkça insanların mutluluk ve kazanç düzeyleri de artıyor. Araştırma sonuçlarına göre ileri derecede İngilizce bilenlerin yüzde 68’i hem sosyal hem de iş hayatında daha mutlu.

Wall Strett English tarafından bağımsız bir araştırma şirketine yaptırılan çalışmanın sonuçları İngilizce bilmenin kişiye sağladığı faydaları ortaya koydu. Almanya, İtalya, Rusya, Hindistan, Endonezya, Çin, Japonya, Şili olmak üzere 8 ülkeden 18-50 yaş arası hem öğrenci hem çalışan 500’er kişi ile yapılan araştırmada, denekler hiç İngilizce bilmeyenlerden ileri seviyede bilenlere kadar geniş bir skalada seçildi. Araştırma, ileri derecede İngilizce bilenlerin yüzde 68’inin bilmeyenlere göre hem sosyal hem de iş yaşamında kendini daha mutlu hissettiğini ortaya koydu.

FIRSATLAR ÇOĞALIYOR

İngilizce konuşma seviyesi arttıkça insanların mutluluk ve kazanç düzeylerinin arttığını anlatan Wall Street English Yönetim Kurulu Başkanı Dündar Uçar, araştırmayı şu sözlerle değerlendirdi: “İngilizce bilenler bu durumdan dolayı mutlu. Ama bunların değişik seviyeleri var. Başlangıç, orta, günlük işlerini rahatlıkla halledecekleri seviye, anadil seviyeleri gibi. Seviyeler yükseldikçe insanların mutluluğunun da yükseldiği görülüyor. İyi İngilizce bilmek insanı hem iş hem günlük hayatında mutlu ediyor. İngilizce bilen daha başarılı da oluyor, daha iyi iş bulabiliyor, daha fazla para kazanıyor. Kişi kendi işini seçebiliyor. İngilizce öğrendikçe fırsatlar artıyor.”

 

 

Etiketler
Daha Fazla Göster

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı