Düzce İlkokulları Haberleri

NASIRLI’DAN “DÜZCE’Yİ TANIYORUM” GEZİSİ

2023 Eğitim Vizyonu çerçevesinde hayata geçirilen “Gez, Gör, Yap, Öğren” projesi kapsamında merkeze bağlı Nasırlı İlkokulu “Düzce’yi Tanıyorum” adı altında bir gezi düzenledi.

2023 Eğitim Vizyonunda yer alan ‘Yenilikçi uygulamalara imkân sağlanacaktır’ hedefinden yola çıkılarak, Düzce’deki okulların bölgelerinde faaliyet gösteren bilim merkezi, müzeler, sanat atölye ve merkezleri, teknoparklar, üniversiteler, belediye eğitim alanları ve bilim ve sanat merkezleri ile işbirliklerinin arttırılması yönünde çalışmalar yapmak, Düzce’de faaliyette bulunan hastane, bakımevi, sevgievi, Kızılay, Yeşilay gibi amacı sosyal sorunlara çare olmak olan kuruluşlara ziyaretler gerçekleştirmeye devam ediyor.

Bu proje kapsamında Merkeze bağlı Nasırlı İlkokulu 4/A sınıfı öğrencileri ve öğretmenleri Funda Temeltaş gözetiminde Konuralp Müzesi ve Antik Tiyatro’yu gezdi. Müzeler hakkında bilgi alan öğrenciler Arkeolog Busem Piraye Erdinç eşliğinde de antik tiyatro ve Konuralp Bey Türbesi hakkında bilgi sahibi oldular.

Düzenlenen gezi Düzce İl Halk Kütüphanesinin gezilmesinin ardından son buldu.

Etiketler
Daha Fazla Göster

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı