Eğitim Haberleri

ÖĞRENCİ VE AİLELERİ MERAKLA BEKLİYOR

Öğrencilerin, yoğun geçen bir yılın ardından iple çektiği yaz tatilinin ne zaman başlayacağı belli oldu. Buna göre 15 Haziran Cumartesi günü başlayacak olan yaz tatili, 15 Eylül Pazar günü sona erecek.

Yoğun sınav temposuyla uğraşan öğrenciler, aileleriyle ve arkadaşlarıyla geçirecekleri yaz tatilinin hayalini kuruyor. Bu doğrultuda, milyonlarca öğrenci tarafından ‘Bu dönem okullar ne zaman kapanıyor?’ sorusunun cevabı bir hayli araştırılıyor. Nisan ayına sonuna geldiğimiz şu günlerde, MEB de yaz tatili başlangıç tarihi hakkında açıklama yaptı. Milli Bakanlığı tarafından yayınlanan iş takvimi ile okulların ne zaman kapanacağına yönelik tarih de paylaşıldı. Peki, bu dönem karneler ne zaman alınacak? 3 aylık yaz tatili ne zaman başlayacak? İşte, MEB ile 2019 yaz tatili tarihi hakkında bilgiler…

BU DÖNEM NE ZAMAN SONA ERECEK?

Bilindiği üzere okullarda ikinci dönem 4 Şubat 2019 Pazartesi günü başlamıştı. Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) takvimine göre, ikinci dönem 14 Haziran 2019 Cuma günü sona erecek.

YAZ TATİLİ HANGİ TARİHTE BAŞLAYACAK?

15 Haziran 2019 Cumartesi günü başlayacak olan yaz tatili, 15 Eylül 2019 Pazar gününe kadar sürecek.

Bir sonraki eğitim öğretim dönemi ise 16 Eylül Pazartesi günü başlayacak.

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, okulların tatil programlarında yapılması planlanan değişikliklere ilişkin bölgelere göre tatilin söz konusu olabileceğini belirterek, “Bu konuyla ilgili kısa zamanda bir açıklama yapacağız. Bunu Kültür ve Turizm Bakanlığımızla da başka kurumlarla da görüştük. Tatillerin düzenlemesi, araya küçük tatiller koymakla ilgili bir açıklamamız olacak.” dedi. (Kaynak: Sabah)

Etiketler
Daha Fazla Göster

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı