Düzce Eğitim Haberleri

ÖĞRENCİLERDEN GERİ BİLDİRİM ALINDI

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından hayata geçirilen ilimizde de Valilik koordinasyonunda yürütülen yaz tatili süresince öğrencilerin kamu kurumlarında toplumsal fayda sağlamasına imkan tanıyan “Sosyal Çalışma Programı” değerlendirildi.

Üç ay boyunca üniversite öğrencileri; bir yandan kamu kurumlarında toplumsal faydası olan işlerde çalışmış, diğer yandan da mesleki niteliklerini geliştirebilmişlerdir.

25 -26 Haziran da İŞKUR tarafından başvuruları alınan öğrenciler, 8 Temmuz 2019 tarihinde Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü ve bağlı kuruluşlarda gör ev almaya başlamışlardı. Geçtiğimiz gün öğrencilerin çalışma süreçlerini değerlendirmek ve öğrencilerin programla ilgili düşüncelerini paylaşmak amacı ile Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü’nde farklı alan ve bölümlerde çalışan ve 30 Eylül 2019 tarihine kadar çalışacak olan üniversite öğrencileriyle yemekli bir toplantı düzenlendi. Gerçekleştirilen toplantıda her bir öğrenci sosyal çalışma programının onlara neler kattığını ve yaşadıkları tecrübeleri katılımcılarla paylaştılar.

Sosyal Çalışma Programı kapsamında çalışan öğrenciler için Muharrem Sancaklı Huzurevi’nde düzenlenen akşam yemeğinde; Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü, İŞKUR İl Müdürlüğü, SGK İl Müdürlüğü ve Ticaret İl Müdürlüğü yetkilileri bir araya gelerek, öğrencilerin “Sosyal Çalışma Programı”ndaki süreçlerini değerlendirdiler.

 

Etiketler
Daha Fazla Göster

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı