Düzce Eğitim H.

ÖĞRETMENLER EĞİTİMLERİNİ TAMAMLADI

Düzce merkeze bağlı okullarda görevli branş öğretmenlerinin teknoloji kullanımı ile ilgili bilgi ve becerilerinin artırılmasına yönelik olarak, “Teknolojik Pedagojik Yeterlilik Eğitimleri” verildi. Eğitimlere katılan öğretmenlere ise sertifikalarını İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Talha Cebeci takdim etti.

Düzce’de merkeze bağlı okullarda görev yapan 63 öğretmene yönelik “Teknolojik Pedagojik Yeterlilik Eğitimleri” verildi. Eğitimler kapsamında, teknoloji tasarım, matematik, fen bilimleri öğretmenlerinin teknoloji kullanımı ile ilgili bilgi ve becerilerini artırmaya yönelik, Scratch ile programlama ve teknolojik pedagojik alan eğitici eğitimleri verildi.

Düzce Hafızlık İmam Hatip Ortaokulu Derneği ve Hafız İmam Hatip Ortaokulu STEAM Merkezi işbirliği ile hazırlanan, Doğu Marmara Kalkınma Ajansı’nın desteklediği “Fen Bilgisi, Teknoloji Tasarım ve Matematik öğretmenlerinin Teknolojik Pedagojik Alan Yeterliliklerinin Arttırılması” projesi Düzce’de ilk kez branş öğretmenlerine yönelik yapıldı.

Hafız İmam Hatip Ortaokulu Fen Bilgisi Öğretmeni Devrim Ertuğrul ile E&K ARGE tarafından geliştirilen StemKodlab (Kolay Programlama Eğitim Kiti) ile katılımcı öğretmenlere Elektronik Yüksek Mühendisi Köksal Gündoğdu tarafından uygulamalı olarak eğitim verildi.

Düzce Mehmet Akif İnan Hafız İmam Hatip Ortaokulu Beyköy binasında bulunan Hafız İmam Hatip Ortaokulu Steam Merkezi’nde yapılan eğitimleri inceleyen İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Talha Cebeci katılımcı öğretmenlere belgelerini takdim etti.

Daha Fazla Göster

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı