Güncel Haberler

ÖKEV’DEN MUHTEŞEM GECE

Öğretmenler Günü vesilesiyle her yıl geleneksel hale gelen Öncü Özel Eğitim ve Öğretim Kurumu öğretmenler gününü,24 Kasım Pazar akşamı Bolu Koru Otel’de gerçekleşti. Düzce ve Bolu kampüsünde görev yapan 300 kişilik enerjik ve güçlü kadro aileleri ile birlikte muhteşem bir gece geçirdi.

Millet Mekteplerinin açılışı ve Atatürk’ün Başöğretmenliği kabul tarihi olan 24 Kasım tüm yurtta olduğu gibi Düzce’de de çeşitli etkinliklerle kutlandı.22 yıldır

Kentte eğitim anlamında birçok yeniliklere imza atan eğitimin amiral gemisi Öncü Eğitim Öğretim ve Kültür Vakfı, Düzce ve Bolu Doğa Kolejleri bünyesinde çalışan öğretmenlerine Bolu Koru Otel’de bir gece düzenledi. Düzenlenen geceye aileleri ile birlikte katılan öğretmenler için her şey düşünülmüştü. Geleceği inşa eden mimarlar kapıda tek tek karşılanarak kendileri için ayrılan masalarda, kendi zümreleri ile bir araya geldi.

Gecede Vakıf Başkanı Önder Tonyalı öğretmenlere yaptığı konuşmasında

 ‘’22. kez bu kürsüden siz değerli öğretmenlerimizin karşısına çıkmış olmaktan mutluluk duyuyorum.1998-1999 eğitim öğretim yılında birkaç holding hariç, Türkiye’de kampüs okulculuğun temelini atan bir kuruluş olarak bizler eğitim hayatına başladık. Amacımız ise 2003 yılında kurduğumuz vakıfla bütün okullarımızı vakıflaştırıp yüz yıllar boyunca gelecek nesle bu kurumu taşımak. Sizler çok kutsal birer görev yapıyorsunuz. Bizlerse eğitime yaptığımız tüm yatırımları ne kazanacağız değil ne vereceğiz düşüncesiyle inşaa etme çabasındayız. Öğretmenimize ve çalışanımıza değer veriyoruz. Çünkü biliyoruz ki temiz toplum temiz insan yetiştirecek kişiler sizlersiniz. Yetiştirdiğimiz öğrencileri yüksek kademelerde görmek ve her gittiğimiz yerde onlarla karşılaşmak çok güzel bir duygu.İyiki varsınız ‘’ifadelerini kullandı.

Konuşmaların ardından Düzce ve Bolu kampüslerinin tanıtım videoları slayt eşliğinde geceye katılanlara sunuldu. Kampüslerde eğitim veren öğretmenlerin bir yılını konu alan fotoğraf görselleri ise izleyenlerden büyük beğeni aldı.

Baloya Düzce ve Bolu Doğa Koleji öğretmenlerinin koro ve dans gösterileri damga vurdu. Eğitimli, dinamik ve genç kadro ilk olarak koro eşliğinde birbirinden güzel Türk Sanat Müziği eserleri sundu, ardındansa Ankara oyun havası sergileyerek izleyenlerden büyük alkış aldı.

İlerleyen saatlerde 24 Kasım pastası alkışlar eşliğinde salona geldi. Pastayı Vakıf Başkanı Önder Tonyalı ve kurucu temsilcisi Egemen Tonyalı ile birlikte kesen öğretmenler daha sonra hatıra panosunun önüne geçerek, hatıra fotoğrafı çektirdiler.

Etiketler
Daha Fazla Göster

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı