Eğitim Haberleri

OKUYAN OKULLAR PROJESİ TANITILDI

Milli Eğitim Müdürlüğü Vali Ahmet Ümit’in Eşi Şengül Ümit Himayesinde tüm okullarda ”Okuyan Okullar Projesi” başlattı. Proje kapsamında öğrencilere okuma alışkanlığı kazandırılması hedefleniyor.

Bolu Altındağ Belediyesi Kız Anadolu Lisesi konferans salonunda ”Okuyan Okullar Projesi” tanıtım toplantısına Bolu Valisi Ahmet Ümit, Eşi Şengül Ümit,Bolu İl Milli Eğitim Müdürü Yasin Tepe, Müdürlük yöneticileri, Merkez ilçede bulunan okulların müdürleri, proje koordinatörü öğretmenler ve öğrenciler katıldı. Program Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı’nın ardından Mustafa Kutlu’ya ait eserler hakkında panel hazırlayan öğrencilerin izlenmesiyle devam etti. Panelin ardından Milli Eğitim Müdürü Yasin Tepe yaptığı konuşmada: ”Öğrencilerimiz okusunlar istiyoruz. Projemizin kapsamını büyüttük ve Saygıdeğer Hanımefendi Şengül Ümit’in himayesinde bütün okullarımızı kapsayacak hale getirdik. Bu projeden umutluyuz çünkü okuyan ve sorgulayan bir neslimizin olmasını arzuluyoruz. Bu proje sayesinde öğrencilerimiz her ay bir kitap ve bir yazarla tanışacaklar.

Bir ay boyunca bir kitabı ve yazarını ayrıntılı bir şekilde inceleyerek, tartışacaklar, konuşacaklar ve öğrenecekler. Bizler bu proje için elimizden geleni yaptık ve sizlerin de yapacağınıza eminiz.” dedi. Bolu Valisi Ahmet Ümit de yaptığı değerlendirme konuşmasında: ”Herkes 1071 Malazgirt zaferini bilir. 1067 Nizamiye Medreselerinin açılışını da bilelim. Bu medreselerde yetişen ilim adamları milletimize ve insanlığa çok büyük hizmetler yapmışlardır. Okuyan ve okutan bir millet kıymetlidir. Bizlerin geleneğinde okumak ve okutmak vardır. Öğrencilerimiz okuyacaklar, okudukça kıymetlenecek ve milletimize değer katacaklardır. Milletimizin daha güzel günler görebilmesi için çok çalışmak zorundayız. Okuma alışkanlığımızı geliştirmemiz gerekiyor. İstatistiki verilere göre okuma alışkanlığında çok gerilerdeyiz. Bu durumu bir an önce düzeltmeli ve çok okumalıyız.Projenin nihai hedefi; çocuklarımıza okuma alışkanlığı kazandırmak ve okuma sevgisi vermektir.” ifadelerini kullandı. Program hatıra fotoğrafı çekilmesiyle son buldu.

Etiketler
Daha Fazla Göster

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı