Düzce Ortaokulları Haberleri

ONLAR ‘GELECEĞİN YAZARLARI’

Düzce İsmetpaşa Ortaokulu öğrencileri, adalet, doğruluk, hoşgörü, yardımseverlik gibi değerlerden kaleme aldıkları hikayelerden oluşturdukları kitaplarının imza gününde öğrenci arkadaşları ve öğretmenleri ile bir araya geldi.

İsmetpaşa Ortaokulu öğrencileri, kitap okumanın önemine dikkat çekmek ve bu konuda farkındalık yaratmak amacıyla 2014 yılından bu yana her yıl düzenli olmak üzere kitap çıkartmaya başladı.  

Yazarlık serüvenlerine “Küçük Kalemler” kitabı ile başlayan öğrenciler bu yıl adalet, hoşgörü, yardım severlik, vefa ve doğruluk gibi değerleri ön plana çıkartan “Hepimiz Değerliyiz” kitabını kaleme aldı.

Öğrenciler bugün, onlara yazarlık serüveni yaşatan kitaplarının imza töreninde arkadaşları ve öğretmenleri ile buluştu. Öğrenciler yazdıkları eseri büyük bir gururla imzaladı.

Ayrıca, İl Milli Eğitim Şube Müdürü Ekrem Yazar da öğrencileri bu özel günde yalnız bırakmadı. Yazar, öğrencilerin böyle faaliyetlerinin gelecek için umut verici olduğunu belirterek, başarılarının devamını diledi.

Okul Müdürü İzzet Ölmez ise, 5 yıldır gerçekleştirdikleri bu etkinlikle çocukların kendi düşüncelerini özgürce ifade edebilmelerine katkı sunmayı amaçladıklarını söyledi.

Okulun Türkçe öğretmeni Aydın Keskin ise, 2014 yılında başlayan bu çalışmanın okul çapında yapıldığını ve ilk günkü gibi heyecan ve gururlu olduklarını kaydetti.

Daha Fazla Göster

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı