Ekonomi Haberleri

OSB’LER KONUSUNDA BİLGİLER PAYLAŞILDI.

Organize Sanayi Bölgeleri Üst Kuruluşu (OSBÜK)’nun çalışmalarına katkıda bulunması amacıyla, OSB’ler konusunda bilgi ve tecrübelerinden faydalanmak üzere oluşturulan OSBÜK Yüksek Koordinasyon Kurulu ilk toplantısını gerçekleştirdi. OSBÜK Başkanı Memiş Kütükcü Başkanlığında toplanan Yüksek Koordinasyon Kurulunda Başkan Yardımcılığı görevlerine Mahmut Yılmaz ve Adem Ceylan seçildi.

OSB’lerin Türkiye’nin planlı sanayi üretiminde ve kalkınmasında kritik rol aldığının altı çizilen toplantıda konuşan OSBÜK Başkanı Memiş Kütükcü “OSBÜK, Türkiye’nin 7 bölgesinde 80 şehirde üretim yapan yaklaşık 1 milyon 900 bin kişiye doğrudan istihdam sağlayan tüm organize sanayi bölgelerinin çatı kuruluşudur. OSBÜK olarak bugüne kadar bu büyük camiaya nitelikli hizmet ürettik, üretmeye de devam edeceğiz. Bu noktada 5 Temmuz’da gerçekleştirdiğimiz 17. Olağan Genel Kurulumuzda hayata geçirdiğimiz Yüksek Koordinasyon Kurulu çok kritik bir rol üstlenmiş durumda. İnşallah Yüksek Koordinasyon Kurulumuz, Yönetim Kurulumuz, Bölge Müdürleri Komisyonumuz, Teknik Çalışma Komisyonlarımızla birlikte OSB’lerimizden aldığımız güçle yine OSB’lerimize hizmet etmeye, ülkemizin sanayi üretimine hep birlikte pozitif katkılar sunmaya devam edeceğiz” dedi.

OSB’lerle ve OSBÜK’ün çalışmalarıyla ilgili istişarelerin yapıldığı toplantıya OSBÜK Yüksek Koordinasyon Kurulu Üyeleri Mahmut Yılmaz, Mustafa Yağlı, Adem Ceylan, Cihat Çakır, Onur Ramazan Acar, Metin Saraç, Zülfü Altıntaş, Türker Ateş, Selçuk İskender, Orhan Aydın, Erol Ayhan Tosyalı, Selim Us, Murat Urkuç ile OSBÜK Genel Sekreter V. Serkan Ata katıldı.

Etiketler
Daha Fazla Göster

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı