Düzce Eğitim H.

PROJE BÜYÜYEREK DEVAM EDİYOR

Düzce İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nün yürüttüğü “Annem Varsa Ben de Varım” adlı kitap okuma projesi ilkokul, ortaokul ve liselerde uygulanmaya devam ediyor. Uygulama ise, proje koordinatörleri tarafından yapılan ziyaretler ve öğrenci buluşmaları ile değerlendiriliyor.

Üç yıl önce start alan ve aile-öğretmen-öğrenci temelli “Annem Varsa Ben de Varım” projesi Düzce genelinde bulunan okullarda dikkatle yürütülüyor. Öğrencilerin okuma zevki kazanması, aileleriyle birlikte ortak bir zaman dilimi ve ortak bir okuma hafızası oluşturmayı; böylece kitap okumayı alışkanlık olmaktan çıkarıp zevke dönüştürmeyi amaçlayan proje; okullar, kütüphaneler, kitapçı ve kırtasiyelerle koordine halinde sürüyor.

3. 6. 9. ve 11. sınıf öğrencilerini kapsayan; diğer sınıftaki öğrencilerde de sürekli hale getirilen “Annem Varsa Ben De Varım” projesiyle öğrenciler, evde anneleriyle, bir yıl boyunca da okulda öğretmenleriyle kendi belirledikleri kitapları okuyor.

Uygulama, yapılan ziyaretlerle değerlendiriliyor

Düzce İl Milli Eğitim Müdürlüğü “Annem Varsa Ben de Varım Projesi”nin, okullardaki uygulamaları, proje koordinatörleri tarafından yapılan ziyaretlerle değerlendiriliyor, alınan sonuçlar daha sonraki yıllarda kullanılmak üzere veri dosyalarında muhafaza ediliyor.

Bu çerçevede son olarak proje kitaplarının yazarı, davet üzerine Sakarya, Özel Mefkure Eğitim Kurumları, yine Sakarya Cahit Kıraç Anadolu Lisesi öğrencileriyle bir araya gelerek “Annem Varsa Ben de Varım” projesi hakkında bilgi verdi.

Düzce’nin Cumayeri ilçesindeki Cumayeri Çok Programlı Anadolu Lisesi, Cumayeri Anadolu İmam Hatip Lisesi, Cumayeri İmam Hatip Ortaokulu, Cumayeri Ortaokulu öğrencileriyle de bir araya gelen proje yazarı, projenin işleyişi ile ilgili bilgi alışverişinde bulunuldu.

Projenin öğrenciler üzerinde olumlu etkilerinin gözlendiği okul ziyaretleri ve öğrencilerle buluşmalara, proje koordinatörleri tarafından ara vermeden devam edileceği bildirildi.

Daha Fazla Göster

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı