Güncel HaberlerManşet

PROTOKOLDEN 18 MART ŞEHİTLERİ ANMA GÜNÜ MESAJLARI

18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Deniz Zaferi dolayısıyla, Düzce’de protokolün önde gelen isimleri anma mesajları yayınladı.

Düzce Valisi Dr. Zülkif Dağlı :

18 Mart Çanakkale zaferinin 105. yıl dönümü dolayısı ile yayınladığı mesajında “Çanakkale Savaşları’ndaki ruhu, heyecanı, azmi ve kararlılığı bugün de kalbimizde” dedi.


Vali Dr. Zülkif Dağlı 18 Mart Çanakkale Zaferi’nin 105. yıl dönümü dolayısı ile bir mesaj yayınladı. Mesajında: “Çanakkale, bin yıllık tarihimizin her anına damga vuran, istiklal ve istikbalimiz konusundaki kararlılığımızın, iman gücünün, çok büyük fedakârlıklarla bir kez daha teyit edildiği yerdir. Canlarını feda ederek ‘Çanakkale geçilmez’ dedirten, aziz şehitlerimiz ve kahraman gazilerimiz, milletimizin vatan, bayrak, istiklal ve hürriyetleri uğruna neler yapabileceğini tüm dünyaya göstermişlerdir. Kahraman ecdadımızın bizlere mirası olan vatanımıza sahip çıkmak için, bizlere düşen en büyük sorumluluk, Çanakkale Savaşları’ndaki ruhu, heyecanı, azmi ve kararlılığı bugün de kalbimizde hissetmektir. Çanakkale Zaferi’nin 105. yıl dönümü dolayısıyla milletimize eşsiz bir zaferin gururunu yaşatan başta devletimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere, vatan uğruna en değerli varlıklarını feda eden şehitlerimizi rahmet, minnet ve şükranla anıyorum. Gazilerimize sağlık, afiyet ve hayırlı uzun ömürler diliyorum” ifadelerinde bulundu.

 

Düzce Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü:

18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Deniz Zaferi’nin 105. Yılı dolayısıyla mesaj yayımladı.


18 Mart Çanakkale Zaferi ve Şehitlerini Anma Günü’nün 105. yılı dolayısıyla bir mesaj yayımlayan Düzce Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü, “Çanakkale Deniz Zaferi 1. Dünya Savaşı içinde ayrı bir özelliği olan, tarihin akışını değiştiren bağımsızlığı uğruna canını vermekten çekinmeyen Türk Milletinin kahramanlık destanıdır. Çanakkale’de sergilenen birlik, kardeşlik ve dayanışma milletimize hem zaferi getirmiş hem de Kurtuluş Şavaşımız için gerekli olan cesareti ve mücadele ruhunu vermiştir. Türk milleti, tarih boyunca hür ve bağımsız yaşamayı bir hayat felsefesi olarak benimsemiştir. Bu nedenle hiç bir güç Türk milletini esaret ve vesayet altına alamayacaktır. Bu yönüyle Çanakkale, ülkemiz ve geleceğimiz üzerine plan kuranlar için hiçbir zaman unutmamaları gereken bir derstir. Dünya tarihine altın harflerle yazılmış bu anlamlı gün vesilesiyle, İstiklal ve İstikbalimiz konusundaki kararlılığımızın bir kez daha teyit edildiği Çanakkale Zaferi’nin yıl dönümünü kutluyor, 18 Mart Şehitler Günü’nde bu topraklar ile bize mukaddes bir vatan emanet eden tüm şehitlerimizi, başta Gazi Mustafa Kemal olmak üzere tüm kahramanlarımızı rahmetle, şükranla yad ediyorum. Ruhları şad, mekanları cennet olsun” ifadelerinde bulundu.

Etiketler
Daha Fazla Göster

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı