Güncel Haberler

PROTOKOLDEN 24 KASIM ÖĞRETMENLER GÜNÜ MESAJI

ÖĞRETMELER DEĞERLİ REHBERLERDİR

VALİDEN ÖĞRETMENLER GÜNÜ MESAJI

Düzce Valisi Dr. Zülkif Dağlı, 24 Kasım Öğretmenler günü nedeniyle bir mesaj yayınlayarak tüm öğretmenlerini  bu anlamlı gününü kutladı.  Vali Zülkif Dağlı’nın Öğretmenler Günü mesajı şöyle:”Değerli Öğretmenler,Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün 1928 yılında Millet Mektepleri Başöğretmenliği unvanını kabul ettiği 24 Kasım öğretmenler gününüzü en içten dileklerimle kutluyorum.

Öğretmenlerimiz, hayatı bize öğreten, bizi hayata hazırlayan en değerli rehberlerimizdir.

Öğretmenlerimiz; sevgiyi, saygıyı, bilgiyi, insanlığı, çalışmayı, okumayı, anlamayı, affetmeyi, yardım severliği, vefakârlığı vb. hasletleri bize öğreten, bizi hayatta başarıya, huzura ve mutluluğa taşıyacak olan değerleri bıkmadan, usanmadan hep aynı heyecan ve ümitle bizlere, çocuklarımıza öğreten, anlatan fedakâr kişilerdir. Bu anlamda her başarının altında öğretmenlerin imzası vardır.

Bu vesileyle, bütün öğretmenlerimizin 24 Kasım Öğretmenler Günü’nü kutluyor, başarılarının devamını diliyorum. Türk eğitimine yıllarını vermiş emekli öğretmenlerimize de sağlık, huzur ve esenlikler temenni ediyorum. Hayatını kaybeden bütün eğitim camiası çalışanlarına ve öğretmenlerimize de Allah’tan rahmet diliyorum.”

 

Düzce Belediye Başkanı Faruk ÖZLÜ’nün 24 Kasım Mesajı

24 Kasım Öğretmenler Günü dolayısıyla kutlama mesajı yayımlayan Düzce Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü mesajında şu ifadelere yer verdi: “Memleketinin en ücra köşesinde, belki bir köy mektebinde, yarınlara birer ilmek atan, belki kendisini iyileştirecek bir doktoru yetiştirmek için var gücü ile emek harcayan, bir anne, bir baba kadar çocuklarımızın üzerinde hakkı olan Sevgili öğretmenler; Geleceğin Türkiye’si sizlere emanet, o emaneti muasır medeniyetlerin üzerine çıkaracak olan sizlersiniz. 24 Kasım Öğretmenler Gününüzü en içten dileklerimle kutlar, meslek hayatınızda başarılarınızın daim olmasını dilerim.”

 

Düzce İl Milli Eğitim Müdürü Murat YİĞİT’in 24 Kasım Öğretmenler Günü Mesajı

Kurtuluş Savaşı’nın gerçekleşmesinin ardından memleketin selameti, istikbali, gelişip ilerlemesinin ancak ve ancak “eğitim” ile mümkün olabileceğini bilen Mustafa Kemal Atatürk, 24 Kasım 1928’de Millet Mekteplerini açarak “Başöğretmen” ünvanını almış ve memleketin dört bir yanında “okuma-yazma” seferberliği başlatmıştır.

Millet Mekteplerinin açıldığı ve Atatürk’ün Başöğretmen ilan edildiği tarih olan 24 Kasım; 1981 yılından beri Öğretmenler Günü” olarak her yıl büyük bir coşkuyla kutlanmaktadır.

Bugün bir kez daha aynı coşkuyla, başta öğretmenlerimiz olmak üzere, görevleri başında canla başla çalışan eğitim camiamızın 24 Kasım Öğretmeler Günü”nü en içten duygularımla kutluyorum.

Değerli Meslektaşlarım,

Bugün sizin gününüzdür.

Bugün, Türk Milleti adına sizlere verdiğimiz değeri tekrar edip kutlama ve sizlerin huzurunda bir kez daha saygıyla eğilme günüdür.

Bugün, ülkemizin aydınlık geleceği için büyük bir fedakârlık örneği göstererek çocuklarımıza her türlü bilgi, beceri ve güven duygusu kazandırma hedefine odaklanmış, sevgiyi yüceltip baş tacı eden öğretmenlerimizin günüdür.

Bugün, emanet aldıkları evlatlarımızı en iyi şekilde yetiştiren, onları her alanda başarılı, erdemli ve ahlaklı vasıflarla donatan, bunu yaparken de gecesini gündüzüne katan vefakâr öğretmenlerimizin günüdür.

Değerli Meslektaşlarım,

Neslimizin devamı olan çocuklarımızı ve gençlerimizi en iyi şekilde yetiştirmeye gayret gösteren; kutsallığı tartışılmaz “öğretmenliği” yaşam tarzı haline getiren; sadece sınıfında değil, evinde, sokağında, caddesinde, mahallesinde, parkında ve bahçesinde bütün çevresine “örnek” olan siz değerli öğretmenlere milletçe çok şey borçluyuz.

Biliniz ki değeriniz sadece bugünle sınırlı değildir.

Sizler bizim yarınlarımız, sizler bizim geleceğimizsiniz.

Gelecek nesillerimiz sizlerin ellerinizde şekillenecek ve ülkemiz sizlerin gayretleriyle dünya ülkeleri arasında hak ettiği seviyeye gelecek, sonsuz dek varlığını sürdürecektir.

Değerli Meslektaşlarım,

Baş döndürücü gelişmelerin ve yeniliklerin yaşandığı çağımızda, özellikle “2023 Eğitim Vizyonu Belgesi” yle yeni baştan düzenlenip belirlenen eğitim esas ve usulleri çerçevesinde özgür ve yapıcı düşünen, düşündüğünü sorgulayıp öyle benimseyen, nitelikli ve üretken öğrenciler yetiştirmek ancak ve ancak sizlerin gayretli ve özverili çalışmalarınızla mümkündür.

Unutmayın ki, “Muasır Medeniyetler Seviyesi”nin çok daha ilerisini işaret eden Başöğretmen Mustafa Kemal Atatürk’ün:

“Öğretmenler! Yeni nesil sizlerin eseri olacaktır?” sözü sizler için söylenmiştir.

Görevimiz kutsal, görevimiz onurlu, görevimiz gönül işidir.

Yolumuz açık, geleceğimiz aydınlık olsun.

Bir kez daha bütün öğretmen arkadaşlarımın ve eğitim camiamızın “24 Kasım Öğretmenler Günü“nü yürekten kutluyor; ebediyete intikal eden öğretmenlerimizi minnet ve rahmetle anıyor, sizleri saygıyla selamlıyorum.

Düzce Üniversitesi Rektörlüğü de 24 Kasım Öğretmenler Günü Mesajı

ÖĞRETMELİK KUTSAL BİR GÖREVDİR.

M. KEMAL PAŞA BAŞ ÖĞRETMEN OLMUŞTUR.

Düzce Üniversitesi Rektörlüğü de 24 Kasım Öğretmenler Günü nedeniyle bir mesaj yayınlayarak,  “Dünyanın birçok yerinde çeşitli zamanlarda kutlanan öğretmenler günü, ülkemizde; 24 Kasım 1928 tarihinde, Türkiye Cumhuriyeti Devletinin Kurucusu Mustafa Kemal Atatürk’ün “Millet Mektepleri’nin başöğretmenliğini kabul ettiği günü olarak belirlenmiştir.”denildi.

Düzce Üniversitesi Rektörlüğünün mesajında günün önemi şöyle ifade edildi. “Öğretmenlerimiz, ülkemizin her yerinde görev alarak, gerçekleştirdikleri özverili çalışmalarla ülkemize; fikri hür, vicdanı hür, irfanı hür, milli ve manevi değerlere bağlı nesiller yetiştirmektedir. Eğitimin ve öğretimin önemini her koşulda dile getiren Gazi Mustafa Kemal Atatürk “Ordularımızın kazandığı zafer, sizin eğitim ordularınız için yol açtı. Gerçek zaferi siz, öğretmenler kazanacaksınız.” diyerek öğretmenlerin, bağımsız bir ülkenin geleceği için ne denli önemli olduğunu vurgulamıştır.

Kutsal olduğu kadar mesuliyeti de ağır olan bir mesleği icra eden öğretmenlerimiz, öğrettiğinden ziyade, yetiştiren, eğiten, terbiye eden, öğrencisinin içindeki cevheri sabırla açığa çıkaran ve onlara vizyon aşılayan kişilerdir.

Düzce Üniversitesi olarak, geleceğimizin teminatı olan gençlerimize; bilgiyi, erdemi ve tüm insani değerleri öğreten ve ülkemizin muasır medeniyetler seviyesine ulaşmasında büyük rol oynayan başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, tüm öğretmenlerimizin “Öğretmenler Günü’nü kutluyor, bu kutsal meslek uğruna şehit düşen eğitim neferlerimizi rahmetle anıyoruz.”

Etiketler
Daha Fazla Göster

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı