Düzce Eğitim Haberleri

‘SAĞLIKLI NESİLLER’ İÇİN EĞİTİM

İlimiz merkez ve ilçelerindeki yaz Kur-an kurslarında düzenlenen ‘Sağlıklı Nesiller’ etkinliği sona erdi. Etkinlik dahilinde kurslara katılan toplam 4 bin 607 kursiyere sağlıklı beslenmeden hijyene kafdar birçok başlıkta eğitim verildi.

Düzce Valiliği’nin öncülüğünde, İl Sağlık Müdürlüğü ve Düzce İl Müftülüğü koordinasyonunda; İl Müftülüğüne bağlı ilimiz merkez ve ilçelerindeki yaz Kur’an kurslarına katılan 7-12 yaş grubu çocuklara yönelik olarak “Ağız ve Diş Sağlığı, Sağlıklı Beslenme, Sağlıklı Su Tüketimi, , Sağlıklı Yaşam için Hijyen Kuralları ve Sağlıklı Yaşam Bilincini Geliştirmek” amacıyla, farkındalık etkinlikleri düzenlendi.

Etkinlik programı kapsamında; İl Sağlık Müdürlüğü Halk Sağlığı Hizmetleri Başkanlığı ve bağlı birimlerinde görevli 23 sağlık personeli ile ilimiz merkez ve ilçelerinde toplam 157 kursa, ortalama 40’ar dakikalık eğitim verildi.

Yaz Kur’an kurslarına devam eden toplam 4.607 kursiyer öğrenciye eğitim verilirken, program kapsamında 26.800 broşür, 4.837 adet ağız ve diş sağlığı seti (Diş macunu ve Diş fırçası), hediye edildi.

 

Etiketler
Daha Fazla Göster

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı