Güncel Haberler

ŞAHİN, İKTİSADİ KALKINMA VAKFI’NIN YÜRÜTME KURULU’NDA

Düzce Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Tuncay Şahin, TOBB İstanbul’da gerçekleştirilen İktisadi Kalkınma Vakfı 57. Genel Kurulu’nda TOBB Başkan Yardımcısı Ayhan Zeytinoğlu’nun Yürütme Kurulu’nda görev aldı.

Düzce Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Tuncay Şahin, TOBB İstanbul’da gerçekleştirilen İktisadi Kalkınma Vakfı 57. Genel Kurulu’nda TOBB Başkan Yardımcısı Ayhan Zeytinoğlu’nun Yürütme Kurulu’nda görev aldı.

İktisadi Kalkınma Vakfı’nın (İKV) 57. Olağan Genel Kurulu 13 Aralık 2019 tarihinde vakfın Mütevelli Kurum başkanları, Destekçi Kurum temsilcileri ve delegelerin katılımıyla TOBB İstanbul Hizmet Binası’nda yapıldı. İKV Başkanı Ayhan Zeytinoğlu’nun yeniden vakfın başkanı seçildiği Genel Kurul’a Türkiye ve Odalar Borsalar Birliği Yönetim Kurulu Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu da katıldı.

TOBB Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu, İKV’nin 1960’lı yıllarda kurulmasının özel sektörün vizyonunun bir göstergesi olduğunu söyledi. İKV’nin Türkiye’nin AB kütüphanesi ve uzmanı olduğunu belirten Hisarcıklıoğlu, kamuya hiçbir karşılık beklemeden danışmanlık yaptığını hatırlattı. Türkiye ile AB konusunda hiçbir konuda ilerleme sağlanamadığını ve tek gündemin mülteci konusu olduğunu dile getiren Hisarcıklıoğlu, bu konuda da bir ilerleme sağlanmadığını anlattı.

İKV Başkanı Ayhan Zeytinoğlu, İKV’nin 54. yılında Türkiye-AB ilişkileri uzmanı olarak yola devam ettiğini söyledi. Dünyanın önemli bir dönemden geçtiğini belirten Zeytinoğlu, liberal düzen yerine popülizmin öne çıktığını ifade etti. Son dönemde AB içindeki reform çalışmaları, AB’nin kurumlarındaki değişiklikler ve Brexit sürecini yakından takip ettiklerine değinen Zeytinoğlu, geçtiğimiz yıl Gümrük Birliği ve vize görüşmelerinde bir ilerleme olmadığını ve Doğu Akdeniz’de yaşanan gelişmelerin ilişkileri olumsuz etkilediğini dile getirdi.

İKV’nin yeni Yönetim Kurulu’nda şu isimler yer aldı:

Yönetim Kurulu Başkanı: Ayhan Zeytinoğlu

Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı: Prof. Dr. Halûk Kabaalioğlu

Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı: Zeynep Bodur Okyay

Yönetim Kurulu Muhasip Üyesi: Atila Menevşe

Yürütme Kurulu Üyesi: İsmail Gülle

Yürütme Kurulu Üyesi: Simone Kaslowskı

Yürütme Kurulu Üyesi: Tuncay Şahin

Yönetim Kurulu Üyesi: Yavuz Altun

Yönetim Kurulu Üyesi: Ali Sami Aydın

Yönetim Kurulu Üyesi: Ömer Gülsoy

Yönetim Kurulu Üyesi: Bülent Kasap

Yönetim Kurulu Üyesi: Mehmet Kaya

Yönetim Kurulu Üyesi: Işınsu Kestelli

Yönetim Kurulu Üyesi: Akansel Koç

Yönetim Kurulu Üyesi: Süleyman Uyar

Yönetim Kurulu Üyesi: Levent Taş

Yönetim Kurulu Üyesi: Sedat Zincirkıran

Denetçi: Dr. Zeynel Abidin Erdem

Denetçi: Mustafa İçöz

 

Etiketler
Daha Fazla Göster

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı