Düzce Eğitim Haberleri

SEVİMLİ DOSTLARIMIZ İÇİN YÜRÜYECEKLER

Doğa Koleji kampüslerinde her yıl yapılan ve geleneksel hale gelen ‘4 Ekim Hayvanları Koruma Günü’ ‘Hayvan Hakları’ yürüyüşü bu yıl da yapılacak. Dünyada yalnız olmadığımızı ve hayvanların bizlerle bu doğayı paylaşma hakkı olduğu konusunda farkındalık oluşturmak amacıyla düzenlenen yürüyüş, Düzce Doğa Koleji öğrencileri tarafından 4 Ekim Cuma günü yapılacak. Aynı gün Mergiç Mahallesi’ndeki hayvan barınağının da açılışı gerçekleşecek.

4 Ekim Cuma günü saat 14:00’da Gaziantep Caddesi’nden başlayacak olan yürüyüş Anıtpark Meydanı’nda son bulacak. Tüm hayvanseverlerin destek vermesi beklenen yürüyüşte, öğrenciler ellerindeki pankartlar ile hayvan haklarını hatırlatıp, doğanın sadece insanoğluna ait olmadığını altını çizecekler.

Öte yandan sosyal sorumluluk projeleriyle öne çıkan Doğa Koleji’nde bu yıl 5.’si düzenlenen ‘Bir Kap Mutluluk’ yardım kampanyası kapsamında barınak yardımları da devam ediyor. Geçen yıl Doğa Koleji tarafından yurt genelinde 73 hayvan barınağına yardım ulaştırıldığı öğrenildi. Bu yıl ki etkinlik dahilinde söz konusu barınaklara mama yardımları da yapılacak. ‘Bu dünya sadece bize ait değil’ sloganından hareketle organize edilen ‘Hayvan Hakları’ yürüyüşünün yanı sıra yine 4 Ekim Cuma günü Mergiç Mahallesi’nde yapımı çoktan tamamlanan ancak bugüne kadar rantbal olmadığı gerekçesiyle sık sık eleştiri konusu haline gelen hayvan barınağının da açılışı gerçekleşecek.    

Etiketler
Daha Fazla Göster

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı