Düzce Anaokulları Haberleri

‘SIFIR ATIK PROJESİ’NİN AÇILIŞI YAPILDI

Çocuklarda çevre bilincini okul çağında oluşturmak ve geri dönüşüme dikkat çekmek amacıyla Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın eşi Emine Erdoğan tarafından hayata geçirilen “Sıfır Atık Projesi”nin açılış programı Körpeşler Anaokulu’nda yapıldı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın eşi Emine Erdoğan’ın önderliğinde başlatılan “Sıfır Atık Projesi” programının açılışı, Körpeşler Anaokulu’nda yapıldı.

Çocuklarda çevre bilinci farkındalığı oluşturmak, her attıklarının çöp olmadığını anlatmak, geri dönüştürülebilir maddeleri öğretmek, geri dönüştürülebilir malzemeler ile yeni ürünler ortaya çıkarabilme ve bu süreçte çocuğun aktif rol almasını sağlamak amacıyla okul öğretmenleri ve öğrenci velilerinin de desteği ile her sınıfın kendini yansıttığı atık materyaller projeleri geliştirildi.

“Oyuncaklarımı Kendim Yapıyorum Projesi”, “Çiftliğimizi Kuruyoruz Projesi”, Geriye Bak Doğanı Düşün, İleriye Bak Olacakları Düşün Projesi”, “Çılgın Şapkalar Projesi” ve “Yaba Yaba Duu Projesi” faaliyetleri kapsamında düzenlenen “Sıfır Atık Projesi Programı”nın açılış törenine ise, İl Milli Eğitim Müdürü Murat Yiğit, Milli Eğitim Şube Müdürü Kadir Çetin, Merkez Anaokulu Müdürleri ve velilerin katılımları ile okul bahçesinde gerçekleştirildi.

Kurdele kesim töreninin ardından çocuklar, geri dönüşüm materyalleri ile geliştirdikleri projeleri, misafirlerine sergiledi.

Etiketler
Daha Fazla Göster

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı