Güncel Haberler

ŞIRALIK İÇİN ONAY VERDİ

65. Hükümet Bilim, Sanayi, Teknoloji Bakanı ve Düzce Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü’nün daveti üzerine Düzce’ye gelen ve biz dizi incelemelerde bulunan Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu, ilk olarak Düzce Valisi Dr. Zülkif Dağlı ile bir araya geldi. Daha sonra beraberindeki heyet ile Kültür Merkezine giden Kasapoğlu burada Düzce Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü’nün proje ve yatırımlara ilişkin yaptığı sunumu dinledi.

Bir dizi ziyarette bulunmak üzere kurmayları ile birlikte Düzce’ye gelen Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu, ilk görüşmesini Düzce Valiliği’nde Vali Dr. Zülkif Dağlı ile yaptı. Daha sonra Vali Dağlı, AK Parti Düzce Milletvekili Ayşe Keşir, MHP Düzce Milletvekili Ümit Yılmaz, AK Parti Düzce İl Başkanı Mustafa Keskin, ilçe belediye başkanları, ilgili kurum, kuruluş müdürleri ve il protokol üyeleri ile Kültür Merkezinde Düzce Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü ile buluştu. Burada Başkan Özlü’nün spor yatırımları ve projelerle ilgili hazırladığı sunumu izleyen Bakan Kasapoğlu, şehir merkezinde bulunan 18 Temmuz Stadyumu ve çevresindeki yapıların Şıralık Spor Kompleksine taşınması projesine onay verdi.

Şehrin En Büyük Yeşil Alanı Olacak

Proje ve çalışmalar hakkında Bakan Kasapoğlu’na ayrıntılı bilgiler aktaran Düzce Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü vatandaşlarımızın faydalanması ve şehirdeki park ihtiyacının karşılanması konusunda bu alana ihtiyacımız var diyerek “burada yapmak istediğimiz aslında vatandaşlarımızın kullanımına yönelik bir yeşil alan. Burada stadyum ve yeşil alanı birbiri ile mukayese ettiğimiz zaman, aslında ikisini de vatandaşa hizmet eden sosyal alanlar olarak kabul edebiliriz. Ancak hangisinin daha faydalı olacağını düşündüğümüzde yeşil alan olarak bırakmanın aslında şehir içindeki park ihtiyacını karşılayacağını tespit ettiğimiz için size böyle bir öneri ile geldik. Dediğiniz gibi; alternatif alanlarımız belli. Tabii ki değişimler sırasında mutlaka fikir ayrılıkları olacaktır. Şıralık tesisimiz de şu anda Düzcespor’un aktif olarak kullandığı bir tesistir. Alışkanlık yok değil, amatör maçlar dolayısıyla taraftarın her hafta gitmeye alışkın olduğu bir alan orası da. Düzcespor’un çok uzun yıllardır kullandığı bir stattan bahsediyoruz, taraftarın orda kalmak istemesi doğaldır. Tamamının değil, bir kısmının olabilir. Yeni yerde iyi şartlar sunduğumuz halde kabul göreceğini düşünüyorum. Birçok spor branşına profesyonel spor alanları tahsis edecek yerimiz de var” ifadelerini kullandı.

Toplantıda ayrıca 17 yılda Düzce’ye yapılan spor yatırımları ve ödenekler ile ilgili bilgiler de aktarıldı. Vali Dağlı ve Başkan Özlü’nün detaylarını aktardığı heyet, çalışma ve projelerin yerinde tespit etmek ve incelemek üzere Kültür Merkezinden ayrıldı.

Etiketler
Daha Fazla Göster

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı