Güncel Haberler

SOĞUK KIŞ GÜNLERİNDE MAMA BIRAKIYORLAR

Düzce Belediyesi soğuk kış günlerinde sokak hayvanlarını unutmadı. Daha önce yerleştirilen besleme noktalarına mama konularak sokakta yaşayan canlıların beslenmesi sağlanıyor.

Düzce Belediyesi Veteriner İşleri Müdürlüğü kendi bünyesinde üretilen Besleme Odak Noktalarına soğuk kış günlerinde özel ilgi gösteriyor. Saha ekipleri ile birlikte şehir merkezine yerleştirilen odak noktalarını gezen Veteriner İşleri Müdürlüğü yetkilileri, Hayvanları Koruma Derneği ve Veteriner Derneğinden yetkililer noktalara mama koydu.

Sokak hayvanlarının aç kalmaması amacıyla yapılan çalışma hakkında bilgiler veren Veteriner İşleri Müdürü Nurettin Özcan şunları kaydetti.

“Hayvanları Koruma Derneği Başkanı Dursun Altıntaş ve Veteriner Derneği Başkanı Şerif Ali Karanfil ile birlikteyiz. Daha önceden de dediğimiz gibi, beslenme odaklarımızı belli yerlere yerleştirmeye başladık. Bu çalışmamıza il genelinde devam edeceğiz. Bu konuda ilgili STK temsilcilerimizin fikirlerini aldık. İnşallah gelecek günlerde bu hizmetlerimiz devam edecek. Bizim vatandaşlardan tek ricamız bu noktalar çöp atılacak yerler değil. Su ve mama eksiği olunca belediyemizi arasınlar, kendileri de destek olabilir”

Yapılan çalışmadan duydukları memnuniyeti dile getiren STK temsilcileri de “Belediyemize bu hizmetlerinden dolayı teşekkür ediyoruz, her ihtiyaca hızla cevap veriliyor, bundan memnunuz. Özellikle soğuk havalarda sokak hayvanları aç kalıyor ve üşüyor. Bu anlamda beslenme odaklarına vatandaşlarımız da duyarlı olsun. Korunması konusunda vatandaşlarımız duyarlı olsun, sokak hayvanları bizim yaşam ortaklarımız, belediyemizin buna özen göstermesine teşekkür ediyoruz” ifadelerini kullandılar.

Etiketler
Daha Fazla Göster

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı