Güncel Haberler

SOKAK HAYVANLARINA SICAK YUVA

Doğa Koruma ve Milli Parklar Düzce İl Müdürlüğü, Düzce Belediyesi ve Hayvanları Koruma Derneği iş birliği ile sokak hayvanları için hazırlanan kulübeler şehir merkezinin belli noktalarına yerleştirildi.

Doğa Koruma ve Milli Parklar Düzce İl Müdürlüğü, Düzce Belediyesi ve Hayvanları Koruma Derneği iş birliği ile sokak hayvanları için hazırlanan kulübeler şehir merkezinin belli noktalarına yerleştirildi.

Düzce Belediyesi Veteriner İşleri Müdürlüğü, Doğa Koruma ve Milli Parklar Düzce İl Müdürlüğü ve Hayvanları Koruma Derneği Düzce Şubesi ile örnek bir çalışmaya imza attı. Sokak hayvanlarının korunması ve soğuk havadan etkilenmeden yaşamlarını sürdürmeleri için örnek teşkil eden proje ile şehrin belli noktalarına konulmak üzere hazırlanan kedi ve köpek kulübelerinin yerleştirmesi yapıldı. İlk etapta 6 adet kulübe için yer belirlenen projede toplam 10 kulübe hazırlanıp yerleştirilecek.

Proje hakkında açıklamalarda bulunan Veteriner İşleri Müdürü Nurettin Özcan 2020 yılında daha bir çok proje yapılacağını belirterek “Milli Parklar Müdürümüz Sayın Mevlüt Bey ve Hayvanları Koruma Derneği Başkanımız Sayın Dursun Bey ile beraber ortaklaşa sokak hayvanlarımız için kulübeler yaptık, tasarladık. Şimdi onları belirli yerlere koyuyoruz. Tabi bunları koyarken her zaman söylediğimiz gibi hayvan severlerimizin daha çok koruyabileceği, hayvanlarımıza daha çok hizmet edebileceği yerlere koymaya özen gösteriyoruz. Bu gibi çalışmalarımız devam edecek. Ortaklaşa yürüteceğimiz bir çok projemiz var, inşallah 2020 yılı içinde bir atılım yapacağız. Sayın Başkanımız Faruk Özlü’nün söylediği gibi bizim atılım yılımız olacak ve çok güzel projeler yapacağız” ifadelerini kullandı.

Doğa Koruma ve Milli Parklar Düzce İl Müdürü Mevlüt Şanlı Şimşek de yaptığı açıklama da sokak hayvanları için bakanlık nezdinde de projeler yürütüldüğünü belirterek “ben göreve başladıktan sonra dernek başkanımız bize bu projeyi anlattı,ben de çok memnun oldum. Biz de bu çalışmaya ekibimizle beraber destek olduk. Zaten biz kurum ve bakanlık olarak zaman zaman sokak hayvanları olarak gerek kedi köpek gerekse kuş olsu bu tür yuvaların dağıtımını yapıyoruz. Biz de Dursun Bey’e ilk aşamada malzeme alarak destek verdik. Yine 2020 ve 2021’de gerek bakanlığımızın yaptığı yuvaları şehrin belli noktalarına gerekse malzeme desteği ile bu çalışmaya desteğimiz devam edecek.Ben bu vesile ile Düzce Belediyesi Veteriner İşleri Müdürlüğüne ve derneğimize teşekkür ediyorum” dedi.

Hayvanları Koruma Derneği Başkanı Dursun Altıntaş ise yaptığı açıklamada vatandaşlara seslenerek “bu soğuk kış günlerinde duyarsız kalmayan, ellerinden gelen her şeyi yapmaya çalışan Sayın Mevlüt Bey’e ve Sayın Nurettin Bey’e çok teşekkür ediyorum. Halkımızdan isteğimiz bu kulübelere sahip çıksınlar, zarar vermesinler. Bu kışı sokak hayvanlarımız bu yuvalarda geçirsinler” dedi.

Etiketler
Daha Fazla Göster

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı