Düzce Üniversitesi Haberleri

SUBAŞI’NDAN ÖĞRENCİLERE TAVSİYE

Sosyal Bilimler Meslek Yüksekokulu İş-Kur Şube Müdürü Hasan Ali Subaşı tarafından “İş Arama Becerileri” anlatıldı. Subaşı, İş-Kur’un üniversite öğrencilerine sunduğu imkanlardan, girişimci gençlere verilen desteklere kadar birçok konuda gençleri aydınlattı. Gençlere bilgisayar programlarını çok iyi bilmeleri tavsiyesinde bulunan Subaşı, onlarla tecrübelerini de paylaştı.

Düzce Üniversitesi Sosyal Bilimler Meslek Yüksekokulu öğrencilerine yönelik yapılan “İş Arama Becerileri” konulu eğitim seminerinde, Düzce İş-Kur Şube Müdürü Hasan Ali Subaşı, bilgi ve deneyimlerini anlattı.

Seminere, Düzce Meslek Yüksekokulu Müdür Yardımcısı Öğr. Gör. Dr. Ömer Faruk Özgür, Muhasebe ve Vergi Bölüm Başkanı Öğr. Gör. Şenay Gürel, öğretim elemanlarımız ve öğrencilerimiz katılım gösterdi.

Sunumunu yapmak için kürsüye davet edilen Düzce İş-Kur Şube Müdürü Hasan Ali Subaşı, mezuniyet sonrası öğrencilerin iş hayatına geçiş sürecinde ve işe başladıklarında hangi zorluklarla karşılaştıklarını söyleyerek, bu zorlukların nasıl üstesinden gelebilecekleriyle ilgili yapılması gerekenleri anlattı.

“Diploma sahibi olmak beceri sahibi olmak anlamına gelmiyor”

Tecrübesizlik, iş bulmaya ilişkin umutsuzluk, diploma sahibi olmanın beceri sahibi olma anlamına gelmemesi gibi konulara ilişkin de açıklamalarda bulunan Hasan Ali Subaşı, mezun öğrencilerin iş imkanlarıyla beklentilerinin uyuşmama gibi sorunlarının da yaşandığını ifade ederek, işbaşı eğitimlerinin bu sorunların aşılmasında önemli katkılar sağladığını vurguladı.

İş-Kur’un üniversite öğrencilerine sunduğu fırsatlara da değinen Subaşı, iş arayan herkesin İş-Kur’un veri tabanına kayıt yaptırarak ve yetkili kişilerden randevu alarak iş ve meslek danışmanları ile iletişime geçebileceklerinin altını çizdi.

Girişimci gençlere de destek veriliyor

Girişimcilik hayali olan gençlere İş-Kur’un verdiği desteklere de değinen Hasan Ali Subaşı, öğrencilerimizin Kariyer planlamalarına da İş-Kur’un destek olduğunu ifade etti. Ayrıca Subaşı, öğrencilere, bilgisayar programlarını çok iyi kullanmaları gerektiği, iletişim becerilerini geliştirmeleri ve istatistiki tabloları çok iyi okuyup anlamaları tavsiyelerinde bulunarak sözlerini tamamladı.

Seminer sonunda, Meslek Yüksekokulu Müdür Yardımcısı Öğr. Gör. Dr. Ömer Faruk Özgür, Muhasebe ve Vergi Bölüm Başkanı Öğr. Gör. Şenay Gürel tarafından, üniversite ve öğrencilere sağladığı katkıları için Hasan Ali Subaşı’na teşekkür belgesi takdim edildi.

Daha Fazla Göster

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı