Düzce Anaokulları Haberleri

ŞÜKRAN ÖNEY ÇOCUKLARI SEVİNÇ DOLDU

Şükran Öney Anaokulu öğrencileri, “Okul Dışarda Günü” etkinlikleri kapsamında anne babaları ile oyun oynamanın keyfini çıkardı. Çocuklar anne babalarına günün anısına sanat dersinde hazırladıkları kupaları takdim etti.

Milli Eğitim Bakanlığı’nın “Dünya Oyun Oynama Günü” kapsamında oyunun ve açık havanın çocuğun hayatındaki önemine dikkat çekmek, çocuklar, eğitimciler, aileler ve toplumda olumlu farkındalık oluşturmak amacıyla “Oyun her zaman her yerde ve herkese” sloganıyla okul öncesi eğitim kurumlarında 23-29 Mayıs tarihlerinde “Okul Dışarıda Günü” etkinlikleri düzenlenmeye başlandı.

Şükran Öney Anaokulu da bu kapsamda 158 öğrencisi ve velilerin katılımıyla “Okul Dışarıda Günü” etkinlikleri yapıldı. Okulun bahçesinde düzenlenen etkinliklerde geleneksel oyunlarımız olan “yağ satarım bal satarım” ve “ip atlama” oyunları velilerin de katılımıyla oynandı. Oyunlara neşe içinde katılan anne-babalar ve çocukları mutluluk içinde oyunlarını oynadı.

Öğrenciler oyunlara katılan anne ve babalarına sanat etkinliklerinde yaptıkları karton kupaları hediye etti.

Anaokulu öğrencilerimiz anne-babalarını oyun oynarken izlemenin, birlikte oyun oynamanın sevinç ve mutluluğunu yaşadı. Aynı zamanda veliler ve eğitimciler oyunları oynarken içimizdeki çocuğun mutluluk ve heyecanını yaşadı.

Bu mutlu “Oyun Günü”nün ardından toplumda olumlu farkındalık oluşturması açısından sosyal medyada da bol bol paylaşımlar yapıldı.

Daha Fazla Göster

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı