Spor Haberleri

SÜSLÜ KADINLAR PEDAL ÇEVİRMEYE HAZIRLANIYOR

‘Kadın sokağa çıkarsa dünya değişir’ sloganıyla düzenlenen Süslü Kadınlar Bisiklet Turu bu yıl 22 Eylül Pazar günü yapılacak. Yurt genelinde onlarca il/ilçede eş zamanlı olarak yapılacak olan bisiklet turu farkındalık etkinliğine geniş katılım olması bekleniyor.

Süslü Kadınlar Bisiklet turu ile yurdun onlarca yerinde sokaklar renklenecek. Geçmiş yıllarda da yapılan ve geleneksel hale gelen bisiklet turunun bu yıl ki tarihi 22 Eylül Pazar olarak belirlendi. ‘Kadın sokağa çıkarsa dünya değişir’ sloganıyla yurt çağında eş zamanlı olarak yapılacak farkındalık etkinliği bağımsız kadınlar tarafından gönüllü olarak düzenleniyor. Etkinliğin amacı daha çok kadını bisiklet sürmeye özendirmek aynı zamanda bisiklet kullanıcıları için güvenli ulaşım altyapısı talep etmek.

Dünyayı daha iyi yaşanabilir bir hale getirmek için pedalların çevrileceği etkinliğe yüksek katılım bekleniyor. Avrupa Hareketlilik Haftası kapsamında yapılacak olan etkinlik, AB Türkiye Delegasyonu tarafından destekleniyor. Ücretsiz bisiklet turu için tek yapmanız gereken kendinizi ve bisikletinizi süsleyip, kalkış noktasında bulunmak.

Bisiklet turunun rotası, başlangıç noktası ve buluşma saati gibi bilgiler önümüzdeki günlerde açıklanacak.

Etiketler
Daha Fazla Göster

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı