Sağlık Haberleri

SYPD BÖLGE TOPLANTISI GERÇEKLEŞTİRİLDİ

Sağlık Bakanlığı Yönetim Hizmetleri Genel Müdürlüğü Başkanlığında Bolu İl Sağlık Müdürlüğü’nün ev sahipliğinde Sözleşmeli Yönetici Performans Değerlendirme(SYPD) Bölge Toplantısı gerçekleştirildi.

Düzce İl Sağlık Müdürü Dr. Yasin YILMAZ ve Sağlık Yöneticileri Bolu İl Sağlık Müdürlüğü Ev Sahipliğinde Gerçekleştirilen Sözleşmeli Yönetici Performans Değerlendirme Bölge Toplantısına Katıldı.

Yönetim Hizmetleri Genel Müdür Yardımcısı Oğuzhan ÖZKAN’ın teşrifleriyle gerçekleştirilen Sözleşmeli Yönetici Performans Değerlendirme Bölge Toplantısına; Sağlık Bakanlığı Merkez teşkilatı temsilcileri ile Bolu, Düzce, Sakarya, Eskişehir, Çankırı, Zonguldak, Karabük, Kocaeli, Bartın Bilecik ve Yalova illerinden Sözleşmeli Sağlık yöneticileri ve ilgili birim sorumluları katıldı.
Söz konusu toplantıda; Sağlık hizmetlerinin daha etkin, verimli, hakkaniyetli, ulaşılabilir ve kaliteli sunulabilmesi adına, illerde sağlık hizmetini yürüten sözleşmeli yöneticilerin, sözleşme süresince yürüttükleri faaliyetlerin Bakanlığın strateji ve hedefleri doğrultusunda, kaynak kullanımı ve hizmet sunumu etkililik ve verimlilik düzeylerini, ölçülebilir verilere dayalı performans göstergeleri kullanarak izlemek, ölçmek ve değerlendirmek amacıyla oluşturulan “Sözleşmeli Yönetici Performans Değerlendirmesi” sistemi gündeme getirildi.


2019 yılı içerisinde Sağlık Bakanlığı tarafından belirlenen hizmet standartları çerçevesinde, sözleşmeli yöneticilerin performansının değerlendirileceği, bu sayede hizmet kalitesinde, hasta ve çalışan memnuniyetinde, kaynakların etkin ve verimli kullanımında artış hedeflendiği vurgulandı.
Sözleşmeli Yönetici Performans kriterleri hakkında bilgilendirme ve değerlendirmede kullanılan sistemin(SYPD) tanıtımı, göstergelerin nasıl oluşturulduğu, amaç ve hedefleri, veri temin yöntemlerini anlatan sunumlar Sağlık Bakanlığının temsilcileri tarafından anlatıldı. Bilgi sunumu sonrası ise soru cevap şeklinde interaktif olarak genel değerlendirmeler yapılarak toplantı son buldu.

Etiketler
Daha Fazla Göster

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı