Düzce Eğitim H.

TAM 7 PROJESİ DAVET ALDI!

Doğa Kolejleri arasında bu yıl ilki düzenlenen Uluslararası Doğa Bilimsel Araştırma Projesi Öğrenci Kongresi için Düzce Doğa Koleji’nden 5, Bolu Doğa Koleji’nden ise 2 proje davet mektubu almaya hak kazandı. Öğrenciler, 24 Mayıs günü İstanbul’daki dev kongrede projelerinin sunumlarını yapacak.

Düzce ve Bolu Doğa Kolejleri, önemli bir başarı ile adını, tüm Doğa Kolejleri arasında duyurdu. Deneyimli eğitim kadrosu ile geleceğin dünyasına faydalı ve ihtiyaç duyulacak bireyler yetiştirmeyi hedefleyen Düzce ve Bolu Doğa Kolejleri bu kez Anadolu ve Fen Liseleri’ndeki başarısı ile övünüyor.

123 kampüsü ile Türkiye’nin eğitim sektörüne yön veren Doğa Kolejleri arasında bu yıl ilki gerçekleştirilen Uluslararası Doğa Bilimsel Araştırma Projesi Öğrenci Kongresi için geri sayım başladı.

Fizik, edebiyat, tarih, coğrafya gibi çeşitli alanlarda Düzce Doğa Koleji’nde hazırlanan 5, Bolu Doğa Koleji’nde ise hazırlanan 1 proje 24 Mayıs tarihinde İstanbul Şehir Üniversitesi’nde düzenlenecek sempozyum için davet mektubu aldı.

Düzce Doğa Koleji 5 projesi ile çağrıldı

Düzce Doğa Koleji öğrencilerinden Işılay Şahin ve Beyza Bakır’ın “Vuslat” isimli projesi; Işılay Şahin’in “Güneş Panelleri ile Çalışan Akıllı Evrim” isimli projesi; Talha Temel’in “Ezber Bozan Edebiyat” isimli projesi; Hazal Uyar’ın “Sosyal Bir Kurum olan Ahiliğin Osmanlı Siyasi Hayatına Etkileri” isimli projesi ve son olarak Zelimhan Demirkıran ile Yiğit Gamsızkan’ın hazırladığı “Sedef Hastalarında Plazmositoid Dentritik Hücrelerin Rolü Var mıdır?” isimli projesi, 24 Mayıs’ta İstanbul’da sunulacak.

Bolu Doğa Koleji öğrencilerinde Ömer Faruk Yeşilbağ’ın biyoloji kategorisinde hazırladığı “Genome Editing” isimli makalesi yine İstanbul’da İngilizce ve Türkçe sunulmak üzere davet mektubu alarak İstanbul’a çağrılmayı başardı. Ayrıca Enerji verimliliğinin önemi, ülkemizdeki enerji kaynaklarının verimli kullanılması ile ilgili araştırma yapan öğrencilerin fizik, kimya ve coğrafya ortak projesi de davet mektubu almaya hak kazandı.

Etiketler
Daha Fazla Göster

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı