Eğitim Haberleri

TATBİKAT GERÇEĞİNİ ARATMADI!

Düzce Üniversitesi Sağlık Uygulama ve Araştırma Hastanesi personeline “Yanma ve Yangın Bilgisi” eğitimi verildi. Eğitimin ardından gerçeğini aratmayan yangın söndürme tatbikatı yapıldı.

Düzce Üniversitesi Sağlık Uygulama ve Araştırma Hastanesi personeli yangın eğitimi aldı. Hastanede olası yangınların önlenmesi, personele yangın anında doğru davranışların kazandırılması ve yangınla mücadele, söndürme ve kurtarma becerilerini artırmak amacıyla Düzce Belediyesi İtfaiye Müdürlüğü ekipleri tarafından eğitim verildi.

Konferans Salonu’nda düzenlenen eğitimde Düzce Belediyesi İtfaiye Müdürlüğü Müdahale Ekibinden Ömer Faruk Özcan ve İnanç Tuncer tarafından “Yanma ve Yangın Bilgisi” başlıklı sunum yapıldı.

Sunumda yangın sebepleri, dikkat edilmesi gereken durumlar, söndürme prensipleri, yangın anında doğru ve yerinde müdahalenin nasıl olması ve hangi yangın sınıfına hangi yangın söndürme cihazıyla müdahale edilmesi gerektiği konusunda teorik bilgiler verildi.

İki gün süren teorik eğitimin ardından hastane bahçesinde gerçeğini aratmayan bir yangın söndürme tatbikatı gerçekleştirildi. Tatbikatta itfaiye ekipleri, yangın söndürme ekibinde görevli personellere bahçede ateş yakarak yangına nasıl müdahale edilmesi gerektiğini uygulamalı olarak gösterdi.

Etiketler
Daha Fazla Göster

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı