Bolu Eğitim Haberleri

TEPE’DEN ÖĞRETMENLERE ÇAĞRI

Dijital İçerik Hazırlama Eğitimi KA101 okul eğitimi personel hareketliliği projesinin yaygınlaştırma toplantısında konuşan Bolu İl Milli Eğitim Müdürü Yasin Tepe, öğretmenlere çağın yakalanması gerektiği çağrısı yaparken, “Avrupa’da ve diğer kıtalarda Osmanlı’dan hatıra ne varsa ne amaçla yapıldıysa çocuklarımıza anlatmamız lazım. Atalarımızın felsefesini çocuklarımızın bilmesi lazım” ifadesinde bulundu.

Dijital İçerik Hazırlama Eğitimi KA101 okul eğitimi personel hareketliliği projesinin yaygınlaştırma toplantısı yapıldı. Toplantıya Bolu İl Milli Eğitim Müdürü Yasin Tepe, Milli Eğitim Müdürlüğü yöneticileri ve öğretmenleri katıldı.

Proje kapsamında Bolu’daki, Bolu Fen Lisesi, Mustafa Çizmecioğlu Anadolu Lisesi, Emine Mehmet Baysal Anadolu Lisesi, Anadolu İmam Hatip Lisesi, Bolu Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, Bolu Spor Lisesi olmak üzere 6 farklı türdeki liseden farklı branşlarda 30 öğretmen 21-27 Nisan 2019 tarihleri arasında Malaga/İspanya ve Budapeşte/Macaristan’da 5 gün süre ile dijital eğitim materyali hazırlama konusunda eğitim aldı. Toplantıda öğretmenler, proje kapsamında yaptıkları seyahatlerinden edindikleri duygu ve düşüncelerini paylaştı.

“Atalarımızın felsefesini çocuklarımızın bilmesi lazım”

Toplantıda bir konuşma yapan Milli Eğitim Müdürü Yasin Tepe, “Dijital bir çağda yaşıyoruz. Eğitimde, savunmada ve diğer alanlarda çağı yakalamamız lazım. Avrupa’da ve diğer kıtalarda Osmanlı’dan hatıra ne varsa ne amaçla yapıldıysa çocuklarımıza anlatmamız lazım. Atalarımızın felsefesini çocuklarımızın bilmesi lazım. Bu amaçla yapacağınız her proje için Ar-Ge birimimizle irtibata geçebilirsiniz. Projeyi gerçekleştiren Ar-Ge ekibimize ve katılım sağlayan öğretmenlerimize teşekkür ediyorum” ifadelerinde bulundu.

Daha Fazla Göster

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı