Güncel Haberler

TİRYAKİLERE KÖTÜ HABER!

ABD ziyareti öncesi birkaç ayrı başlıkta açıklamalarda bulunan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan sigarayla mücadeleyi hız kesmeden sürdüreceklerini söyledi. Cumhurbaşkanı Erdoğan, ‘Araç içinde şoför de dahil kimse sigara içemeyecek’ dedi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Atatürk Havalimanı’nda basın mensuplarının sorularını yanıtladı. Sigarayla mücadele konusunda yöneltilen soruya da cevap veren Cumhurbaşkanı Erdoğan, bu işin üzerine sıkı bir şekilde gitmeye devam edeceklerini kaydetti.

Para cezası dahil caydırıcı yöntemleri devreye katarak mücadeleyi sürdüreceklerini belirten Cumhurbaşkanı Erdoğan, elektronik sigara ve nargile konusunda da tedbir almaya başlayacaklarının altını çizdi. Elektronik sigaranın da içinde nikotin olduğunu dolayısıyla sağlığa zararlı olduğunu dile getiren Erdoğan, ‘Onda bir de gümrükte bazı sıkıntılar vardı. Orada da İçişleri Bakanlığı, Gümrük Muhafaza vesaire ile yurda girişini yasaklamak ve vergi koymak suretiyle işi çözeceğiz. Bir de nargile var. Onla da mücadelemizi sürdüreceğiz’ açıklamasında bulundu.

Erdoğan araç içinde sigara içilmesiyle ilgili olarak da ‘Yazılı kayda girmek suretiyle şoför de içemeyecek arkada oturanlar da sigara içemeyecek. Şimdi bunun üzerindeyiz’ şeklinde konuştu.

Etiketler
Daha Fazla Göster

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı