Güncel Haberler

TÜRKİYE BİRİNCİSİ DÜZCE’DEN ÇIKTI!

Diyanet İşleri Başkanlığınca, Camiler ve Din Görevlileri haftası etkinlikleri çerçevesinde düzenlenen Kur’an-ı Kerim’i Güzel Okuma Yarışması Erkekler Türkiye Finali, İzmir’de yapıldı. Yarışmada, Cumayeri Yeni Cami İmam Hatibi Muhammed Said Sezer, Türkiye birincisi olarak göğsümüzü kabarttı.

2019 Yılı Camiler ve Din Görevlileri haftası etkinlikleri çerçevesinde başlatılan “Hafızlık, Kur’an-ı Kerim’i ve Ezanı Güzel Okuma, Etkili Hutbe Sunumu” yarışmasının finali yapıldı. Konak ilçesinde bulunan Hisar Camisi’nde, imam ve müezzinler birinci olmak için yarıştı. Bu yıl 16’ncısı düzenlenen yarışmaya daha önce ilçe, il ve bölgelerde düzenlenen yarışmalar sonucu belirlenen 10 erkek din görevlisi katıldı.Yarışmada bölgemizi temsilen giren Cumayeri Yeni Camii İmam hatibi Muhammed Said Sezer Kur’an-ı Kerim’i güzel okuma Türkiye birincisi oldu.

Jüri üyelerinin değerlendirmeleri sonucu yarışmaya Düzce’den katılan Cumayeri Yeni Cami İmam Hatibi Muhammed Said Sezer birinci, İstanbul’dan katılan Fatih Bal ikinci, Kayseri’den katılan İlyas Koç üçüncülüğü elde etti.

Etiketler
Daha Fazla Göster

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı