Bolu Eğitim Haberleri

TÜRKİYE’DE İLK DEFA BOLU’DA YAPILDI

İş Sağlığı ve Güvenliği Haftası olması nedeniyle Bolu’da öğrenim gören öğrencilerin iş sağlığı ve güvenliğini uygulamalı bir şekilde öğrenmesi için hayata geçirilen gezici karavan okulları dolaşıyor.

Türkiye iş kazalarında ön sıralarda yer alıyor. Her yıl 4-10 Mayıs tarihlerinde kutlanan “İş Sağlığı ve Güvenliği Haftası”nda da iş sağlığı ve güvenliğine dikkat çekmek amacıyla çeşitliklerle farkındalık oluşturulmaya çalışılıyor.

Bu önemli haftada düzenlenen etkinlikle kapsamında da Türkiye’de ilk kez yapılan bir proje Bolu’da hayata geçirildi. Uygulama karavanı ile tüm yaş grubundaki öğrencilere iş güvenliği kültürünü bir yaşam biçimine dönüştürmek amaçlanıyor.

Bolu İl Milli Eğitim Müdürlüğü İş Sağlığı Güvenliği Birimlerince yürütülen proje kapsamında yapılan gezici karavanı gezen öğrenciler iş sağlığı ve güvenliğini uygulamalı olarak öğreniyor. 

Bolu Milli Eğitim Müdürü Yasin Tepe, İş Sağlığı ve Güvenliği haftası münasebetiyle öğrencilerin uygulamalı eğitim gördüğü İş Sağlığı ve Güvenliği karavanını ziyaret ederek incelemelerde bulundu. Öğrencilerden proje hakkında bilgi alan Tepe, iş sağlığının önemini öğrencilere anlattı.

Daha Fazla Göster

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı