Düzce Eğitim H.

TYCHE BEREKET FESTİVALİ BAŞLADI

Bu yıl 5.si düzenlenen Düzce Otları Tyche Bereket Festivali Anıtpark Meydanı’nda başladı. 26-27-28 Nisan tarihlerinde vatandaşlarla buluşacak olan festivalde, Düzce Doğa Okulları Ekoloji Bölümünün hazırladığı stant da yerini aldı.

Düzce Belediye Kent Konseyi Kadın Meclisi tarafından geleneksel hale getirilen ve bu yıl 5.’si düzenlenen Düzce Otları Tyche Bereket Festivali bugün başladı.

26-27-28 Nisan tarihleri arasında Düzce Anıtpark Meydanı’nda vatandaşları ağırlayacak olan festivalin açılışına Düzce Vali Yardımcısı Abdulgani Mağ, Düzce Belediye Başkan Yardımcısı Hüdaver Gösterişli, Düzce Üniversitesi Rektörü Pof.Dr Nigar Demircan Çakar ve kurum müdürleri katıldı.

Protokol, Düzce’nin yöresel ürünlerinin bulunduğu stantları tek tek gezerek, bilgiler aldı.

Festivalde, Düzce’de ekoloji bölümü olan tek okul olan, aynı zamanda doğa ile iç içe bulunan kampüsünde öğrencilerine doğa sevgisini de aşılayan Düzce Doğa Okulları’nın standı da hazır bulundu.

Protokol üyelerinin yoğun ilgi gösterdiği stantta okulun Ekoloji Bölümü Öğretmeni Pelin Pehlivan, yaptıkları çalışmalara ilişkin bilgiler verdi. Düzce Vali Yardımcısı Abdulgani Mağ Düzce Doğa’nın açtığı standı başarı bulduklarını belirtti.

“Çevreye ve doğaya duyarlı nesiller yetiştirmeyi hedefliyoruz”

Düzce Doğa Koleji Ekoloji Öğretmeni Pelin Pehlivan festivale ilişkin yaptığı bilgilendirmede şu ifadelere yer verdi:

“Düzce Doğa Koleji Ekoloji Bölümü olarak festivalde yerimizi aldık. Okulumuzun adına yakışır şekilde çevreye ve doğaya duyarlı nesiller yetiştirmeyi hedefliyoruz. Bu hedeflerimize ulaşmak adına yıl boyunca öğrencilerimiz ile tarım faaliyetleri, geri dönüşüm çalışmaları, sağlıklı beslenme atölyeleri gibi birçok etkinlik gerçekleştiriyoruz. Bu etkinlikler kapsamında 3. kez katıldığımız 5.Düzce Otları Tyche Bereket Festivalinde olmaktan çok mutluyuz ve önümüzdeki 3 günlük süreç için çok heyecanlıyız. Çok büyük bir emek harcayarak Düzce Belediyesi Kent Meclisi Kadın Konseyi’nin düzenlediği bu festivalde her şey çok özenli hazırlandı. Emeği geçen ve bizlere bu imkanları sunan herkese çok teşekkür ediyoruz.”

Etiketler
Daha Fazla Göster

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı