Bolu Ortaokulları Haberleri

‘UZAY AJANSI’NIN LOGOSUNA TALİP OLDULAR

Bolu Doğa Koleji Ortaokul öğrencilerinin, “Türkiye Uzay Ajansı” için hazırladığı logo tasarımı, düzenlenen logo yarışmasında yarışacak.

Merkezine öğrenciyi koyan bir eğitim sistemi ile onlara kendini geliştirme, farklı bakış açıları kazandırma, ilgi ve yeteneklerini keşfetme imkanı sunan Bolu Doğa Koleji, başarı çıtasını yükseltmeye devam ediyor.

Gerek bilimsel gerek sportif birçok farklı alanda adını duymaya alışık olduğumuz Bolu Doğa Koleji bu kez, “Türkiye Uzay Ajansı”nın logosunu oluşturmaya talip!

Bolu Doğa Koleji Ortaokul öğrencileri bu yıl astronomi teması adı altında First Lego League Into Orbit Yarışması’nda yarışırken aynı zamanda gelecekte ülkenin kuracağı “Türkiye Uzay Ajansı” için tasarladıkları ütopik dünya içinde ajansın ihtiyaç duyacağı temel gereksinimler üzerine çalışmalarda bulundu.

Proje ekibi tasarlamış olduğu Türkiye Uzay Ajansı (TUA) logo tasarımları için TÜBİTAK Uzay’ı yerinde ziyaret edip logolarını sundu.

TÜBİTAK Uzay öğrencilerinin tasarladığı logo çalışması Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı tarafından Türkiye Uzay Ajansı için düzenlenen logo yarışmasına iletildi.

Etiketler
Daha Fazla Göster

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı