Güncel Haberler

VALİ AFET ÇANTASI HAZIRLADI

Türkiye Afet Müdahale Planı kapsamında hazırlanan Düzce İl Afet Müdahale Planı (TAMP-DÜZCE) İl Afet ve Acil Durum Koordinasyon Kurulu Toplantısı Vali Zülkif Dağlı başkanlığında gerçekleştirildi. Toplantıda Vali Dağlı koordinasyon kurulu üyeleri ile beraber örnek bir ‘afet ve acil durum çantası’ hazırladı.

Vali Dr. Zülkif Dağlı’nın yanı sıra; Vali Yardımcıları, İlçe Kaymakamları ve TAMP Düzce Afet Müdahale Planı Hizmet Gruplarının ana çözüm ortağı kurum müdürleri de toplantıya katılım gösterdi.
Toplantıda, İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü yetkililerince 18 Temmuz 2019 tarihinde ilimizde yaşanan sel ve heyelan nedeniyle İl Afet Acil Durum Yönetim Merkezi koordinesinde yapılan çalışmalar hakkında sunum gerçekleştirildi.

Eylül ayı temasının “Afet ve Acil Durum Çantası” olarak belirlenmesi nedeniyle Vali ve Koordinasyon Kurulu üyeleri tarafından örnek bir “Afet ve Acil Durum Çantası” hazırlandı.
Vali Dağlı yaptığı açıklamada 18 Temmuz 2019 tarihinde ilimizde yaşanan sel ve heyelan sonrası yapılan özverili çalışmalardan dolayı teşekkür ederek; “Gerçekten zor bir dönem atlattık. Herkes elinden gelenin en iyisini yaptı. Allah tekrar o günleri yaşatmasın. Düzce İl Afet Müdahale Planı’nın ne kadar önemli olduğunu Allah tekrar vermesin ama uygulaması ile ilimizde yaşanan sel ve heyelan ile öğrenmiş olduk. Afetler olmasın diyoruz, ancak baktığımızda herkes daha fazla tecrübe kazanmış oldu. Sel ve heyelandan etkilenen vatandaşlarımızın kurtarılmasında ve yaralarının sarılmasında çok güzel çalışmalar yaptık. Yapılan çalışmaları burada rakamlarla görüntülerle tekrar görmüş olduk. Çalışmalarda görev alan tüm arkadaşlara teşekkür ediyorum. Sayın Cumhurbaşkanımız, Sayın Cumhurbaşkanı Yardımcımız ve Sayın Bakanlarımızın üst düzey destekleri için ve ilimize teşrif ederek destek veren Sayın Bakanlarımıza teşekkürlerimizi arz ediyoruz. Allah böyle afetleri tekrar vermesin.” ifadelerinde bulundu.
Vali Dağlı, 112 Acil Çağrı Merkezi Müdürlüğü, İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü, GAMER ve MOBESE hizmet birimlerinde ve Düzce Afet Lojistik Deposunda incelemelerde bulunarak, kurum yetkililerinden yürütülen faaliyetler hakkında bilgi aldı.

Etiketler
Daha Fazla Göster

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı