Güncel Haberler

VALİ DAĞLI : DÜZCE DEPREMİ YIL DÖNÜMÜ MESAJI

İlimiz Düzce, 17 Ağustos 1999’da ve 12 Kasım 1999’da meydana gelen iki büyük depremi yaşamıştır.

17 Ağustos 1999 tarihinde meydana gelen ve başta Gölyaka İlçemiz olmak üzere tüm İlimizi etkileyen 7,4 şiddetindeki Doğu Marmara Depremi ve 12 Kasım 1999 tarihinde meydana gelen 7,2 şiddetindeki Düzce Depreminde, toplam 980 vatandaşımız hayatını kaybetmiştir.

Düzce İlimiz 1. derece deprem kuşağı üzerindedir. Bu gerçeği göz önünde bulundurarak, yasal, idari ve uygulamaya dönük kararlara ve tedbirlere uymak, önümüzdeki süreçte yaşanabilecek depremlerde sorun yaşanmaması için hayati önem arz etmektedir.

Herkesin, geçmişteki acı tecrübeleri unutmadan, üzerine düşeni yerine getirmesi, yaşanan bu acılardan ders çıkarması, depreme karşı hazırlıklı bir toplum haline gelebilmek için daha hızlı hareket etmesi zorunludur. Afetler oluşmadan önce gerekli tedbirlerin alınması elzemdir. “Deprem Öldürmez Bina Öldürür” sözünü asla unutmamamız gerekir.

12 Kasım Düzce Depreminin yıl dönümünde, güzel ilimizin ve tüm ülkemizin bir daha böyle afetlerle karşılaşmamasını temenni ediyor, depremde hayatını kaybeden vatandaşlarımızı rahmetle anıyor, yakınlarına başsağlığı diliyorum.

Etiketler
Daha Fazla Göster

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı