Düzce Eğitim Haberleri

VALİ DAĞLI ‘ HUZUR’ ÇAĞRISI YAPTI

2019-2020 Eğitim-Öğretim Yılı’nın başlaması dolayısıyla bütün okullarda törenler düzenlendi. Düzce Valisi Dr. Zülkif Dağlı, Kalıcı Konutlar’da bulunan Bilgi Ortaokulu’ndaki törene katıldı. Vali Dağlı, törende yaptığı konuşmada ‘Evde huzur, çevrede huzur, okulda huzur’ diyoruz şeklinde konuştu.

İlköğretim Haftası nedeniyle Kalıcı Konutlar 10. Bölgede bulunan ve başarısıyla adından sıkça söz ettiren Bilgi Ortaokulu, yeni eğitim yılının ilk gününde Düzce Valisi Dr.Zülkif Dağlı’yı konuk etti.

Saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayan törende konuşan Düzce Valisi Dr. Zülkif Dağlı, huzur vurgusu yaptı. Dağlı şunları söyledi; ‘Evde huzur, çevrede huzur, okulda huzur’ diyoruz. İyi bir iletişim önemli. Arkadaşlarımızla, öğretmenlerimizle iletişim halinde olmamız gerekiyor. Okulların kamera sistemleri, servislerin güvenliği, sağlıklı yemek-içmek için kantinde sağlıklı yiyeceklerin satılması da önemli. Sokakta huzur için okul çevrelerinin, okula yakın kafelerin güvenli olması için çalışmalar yapıyoruz.” Vali Dağlı, sözlerini yeni eğitim yılının hayırlı olması dileğiyle noktaladı.

Düzce İl Milli Eğitim Müdürü Murat Yiğit ise konuşmasında eğitimin okuldan da önce ailede başladığına dikkat çekti. İlköğretim Haftası kutlama programı, öğrenciler tarafından sergilenen halk oyunları gösterisiyle devam etti.

Etiketler
Daha Fazla Göster

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı