Düzce Eğitim H.

VALİ DAĞLI’DAN 19 MAYIS MESAJI

19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı dolayısıyla bir mesaj yayımlayan Düzce Valisi Dr. Zülkif Dağlı, 19 Mayıs’ın İstiklal Mücadelesinin başladığı gün olduğuna dikkat çekerek, “Bu tarihi gün, umutların yeniden canlandığı, millet egemenliğine dayalı yeni bir devlet kurma fikrinin yeşerdiği gündür. Ulu Önder Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere, tüm şehitlerimizi ve gazilerimizi rahmet, minnet ve şükranla anıyorum” ifadelerine yer verdi.

Büyük Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün Samsun’a ayak bastığı tarih olan 19 Mayıs, Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı olarak kutlanıyor.

Düzce Valisi Dr. Zülkif Dağlı da, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı’nın 100.yılı olması nedeniyle bir mesaj yayımladı. Bayramın 100.yıldönümünü milletçe birlik ve beraberlik içerisinde kutlamanın gurur ve mutluluğunu yaşadığımızı kaydeden Vali Dağlı, mesajında şu ifadelere yer verdi:

“İstiklal Mücadelesinin başladığı gündür”

“19 Mayıs 1919, hür ve bağımsız yaşamayı şiar edinmiş Aziz Milletimizin, Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarının önderliğinde, bütün olumsuzlukları bertaraf ederek, azim ve kararlılıkla başlattığı istiklal mücadelesinin başladığı gündür. Bu tarihi gün, umutların yeniden canlandığı, millet egemenliğine dayalı yeni bir devlet kurma fikrinin yeşerdiği gündür.

“2023 hedeflerine ilerlemekte bizler için ilham kaynağı”

İstiklal mücadelesine egemen olan ruh ve ecdadımızın azmi ve son yıllarda gerçekleştirilen büyük atılımların da katkısıyla 2023 hedeflerine ilerlemekte olduğumuz hâlihazırdaki süreçte de bizler için önemli bir ilham kaynağı olmaya devam etmektedir.

“Türk Gençliğine bayram olarak armağan edilmesi büyük önem ifade ediyor”

Bu önemli günün Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk tarafından Türk gençliğine bayram olarak armağan edilmesi de büyük bir önem ifade etmektedir. Tarih boyunca toplumları ve devletleri ayakta tutan en büyük ve itici güç gençlik olmuştur. Bu nedenle, gençlerimizi kendine güvenen, donanımlı, bilgili, milli ve manevi değerlerine sahip çıkan, demokrasiye inanan, çalışkan ve üretken insanlar olarak yetiştirmek en önemli görevimizdir.

“Rahmet, minnet ve şükranla…”

Bu duygu ve düşüncelerle, başta Ulu Önder Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere, tüm şehitlerimizi ve gazilerimizi rahmet, minnet ve şükranla anıyorum. Siz sevgili gençlerimizin ve bütün vatandaşlarımızın 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı’nı kutluyor, sağlık, başarı ve mutluluklar diliyorum.”

Daha Fazla Göster

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı