Güncel Haberler

VALİ DAĞLI'DAN 20. YIL MESAJI

Türkiye’nin en genç ili olma sıfatını koruyan ve 1999 depremlerinin ardında il statüsüne kavuşan Düzce 20 yaşına girdi.Vali Dağlı da Düzce’nin 20. yaşı için kutlama mesajı yayımladı.

Düzce, 9 Aralık 1999 tarihinde Kanun Hükmünde Kararname ile il statüsüne kavuşturulmuştur. Türkiye’nin en genç ili olan Düzce’miz, il oluşunun 20.yıldönümünde sahip olduğu doğası, turizmi, ekonomisi, tarımı, eğitimi ve mevcut potansiyelleriyle ulaşmak istediği refah düzeyine doğru sağlam ve emin adımlarla ilerlemektedir. İlimizin sosyal, kültürel, ekonomik ve beşeri yönden daha iyi yerlere gelebilmesini sağlamak üzere kamu kurum ve kuruluşlarımız; özel ve sivil toplum kuruluşları ile birlikte çalışmalarını, birlik, beraberlik ve uyum içerisinde sürdürmektedir.

İlimiz altyapıdan üstyapıya, eğitimden sağlığa, sosyal hizmetlerden spor ve kültür hizmetlerine varıncaya kadar her konuda önemli gelişmeler kaydetmiştir. Günümüzde, birçok yatırım ve projehali hazırda devam etmektedir. Gelecekte de yapılacak yeni yatırımlar ile birlikte, Düzce’miz çok daha gelişmiş bir şehir haline gelecektir.İlimizi daha güzel ve daha müreffehgünlere taşıma azim ve gayreti içerisinde olmaya devam edeceğiz.

Bu vesileyle, Düzce’nin sorunlarının çözümünde bugüne kadarher türlü destek ve katkıda bulunan tüm kurum, kuruluş ve kişilere teşekkür ediyorum. Mutlu, huzurlu ve refah düzeyi daha yüksek bir gelecek temennisiyle saygı ve sevgiler sunuyorum.

Etiketler
Daha Fazla Göster

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı