Düzce Eğitim H.

VALİ KOLTUĞUNU DEVRETTİ

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı nedeniyle Düzce Valisi Dr. Zülkif Dağlı, Valilik Makamını temsili olarak, Şehit Teğmen Uğur Altan İlkokulu öğrencisi Birsen Uyanık’a devretti. Küçük Vali Uyanık, yeşili ile ünlü Düzce’nin yeşil alanlarının artırılması ve korunması talebinde bulundu. Ayrıca kütüphanesi olmayan okullara kütüphane yapılmasını da istedi.

Düzce’deki 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kutlamaları kapsamında bu yıl da temsili koltuk bırakma töreni gerçekleştirildi.

Düzce Valisi Dr. Zülkif Dağlı, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı nedeniyle koltuğunu Şehit Teğmen Uğur Altan İlkokulu öğrencisi Birsen Uyanık’a devretti. Küçük Valinin istek ve talepleri Dağlı tarafından büyük bir dikkatle dinlendi.

Uyanık, İl Milli Eğitim Müdürü Murat Yiğit, okul müdürü ve öğretmenler de eşlik etti. Uyanık burada Düzce Valisi Dr. Zülkif Dağlı’ya çiçek takdim etti.

Küçük Vali tüm çocukların bayramını kutladı

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı nedeniyle temsili olarak Vali Dağı’nın koltuğuna oturan Birsen Uyanık, “Sizlerin huzurunuzda bu güzel vatanın ve dünyada tek çocuk bayramı olan 23 Nisan’ı bize armağan eden Gazi Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere silah arkadaşları, tüm şehitlerimize ve gazilerimize sonsuz sevgi ve saygılarımızı sunuyoruz. Ayrıca bu onurlu makamın gerçek sahibi Sayın Dr. Zülkif Dağlı Valimize, kendim ve ilimizdeki tüm çocuklarımız adına saygılarımı sunuyorum. Tüm çocuklarımızın 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramını kutluyorum.” dileklerinde bulunarak tüm çocukların bayramını kutladı.

İstek ve talepleri takdir topladı

Temsili olarak makama oturan Şehit Teğmen Uğur Altan İlkokulu öğrencisi Birsen Uyanık yeşil olma özelliği ile övündüğümüz Düzce’nin yeşil alanlarının arttırılması talebinde bulunarak, “Yeşil olan alanların ise koruma altına alınmasını şelaleler ve yaylaların temiz tutulmasını istiyorum. Çocuk oyun alanlarının çoğaltılmasını istiyorum. Okullara kitap bağışlanmasını, kütüphanesi olmayan okullara kütüphane yapılmasını istiyorum” taleplerinde bulundu.

Vali Dr. Zülkif Dağlı ziyaretçilerine teşekkür ederek 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramını kutladı, günün anısına öğrencilerle hatıra fotoğrafı çektirdi.

Etiketler
Daha Fazla Göster

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı