Güncel Haberler

VALİ ZÜLKİF DAĞLI'DAN ANMA

Düzce Valisi Dr. Zülkif Dağlı 10 Kasım Atatürk’ü Anma Günü nedeniyle bir mesaj yayımladı. Vali Dağlı mesajında Atatürk’ü daha iyi anlamaya ve anlatmaya çalışılması gerektiğine vurgu yaptı.

Düzce Valisi Dr. Zülkif Dağlı, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün ölümünün 81.yıl dönümü sebebiyle bir mesaj yayımladı. Mesajında Atatürk için Türkiye Cumhuriyeti’ni kuran üstün niteliklere sahip bir komutan ve dahi bir devlet adamı olarak insanlık tarihinin unutulmazları arasında yer aldığını ifade eden Vali Dağlı, onu daha iyi anlamaya ve anlatmaya çalışılması gerektiğine vurgu yaptı.

Düzce Valisi Dr. Zülkif Dağlı mesajında şu ifadelere yer verdi:

Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün ölümünün 81. Yıl dönümünde, onu saygı ve minnetle anıyoruz.

Atatürk, “Benim naçiz vücudum elbet bir gün toprak olacaktır. Fakat Türkiye Cumhuriyeti ilelebet payidar kalacaktır.” vecizesiyle ifade ettiği Türkiye Cumhuriyetini kuran üstün niteliklere sahip bir komutan ve dahi bir devlet adamı olarak insanlık tarihinin unutulmazları arasında yer almıştır.

Atatürk, dünyanın gittiği istikameti iyi okuyan, dünya gerçeklerini iyi bilen, halkın kendi kaderini belirleme hakkına sonuna kadar inanan, hayatını ülkesine ve ülküsüne adamış, insanlık tarihine damga vurmuş müstesna bir şahsiyettir.

            Bizler saygın bir lider olan Atatürk’ü her zaman daha iyi anlamaya ve anlatmaya çalışmalıyız.

            Bu duygu ve düşüncelerle, İstiklal Savaşımızın Başkumandanı ve Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü, O’nun şahsında tüm şehitlerimizi, gazilerimizi ve istiklal mücadelemizin tüm kahramanlarını bir kez daha minnetle, saygıyla ve rahmetle anıyorum.

Etiketler
Daha Fazla Göster

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı