Güncel Haberler

VALİ ZÜLKİF DAĞLI’DAN İKİ AYRI KUTLAMA

Düzce Valisi Dr. Zülkif Dağlı “10 Ocak İdareciler Günü” ve “10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü” ile ilgili mesaj yayımladı.

Düzce Valisi Dr. Zülkif Dağlı’nın “10 Ocak İdareciler Günü” Mesajı

Türk İdareciler Derneği tarafından 1978 yılı Genel Kurulu’nda 10 Ocak İdareciler Günü olarak kabul edilmiştir. Devlet ile vatandaş arasındaki sevgi ve güven duygusunu güçlendiren, “insanı yaşat ki devlet yaşasın” anlayışıyla hiçbir ayrım gözetmeden çalışan tüm idarecilerimiz Ülkesine ve vatandaşlarına hizmet etme prensibi ile görev yapan Mülki İdare Amirleri, devletimizin önemli bir yapı taşıdır.

Mülki idare amirlerimiz, devleti ve hükümeti temsil ederken sadece devletin varlığını, otoritesini değil, şefkatini de temsil etmekte, devletle vatandaş arasındaki sevgi ve güven bağlarını güçlendirmektedirler.   Milletimizin huzuru, refahı ve güvenliği için hareket eden, devletimizi temsil sıfatıyla halkın taleplerini ve ihtiyaçlarını tespit edip, ekonomik, sosyal ve kültürel alanlarda çalışmalar yapan mülki idare amirlerimiz, vatanımızın dört bir köşesinde devletine ve milletine hizmet etmeye devam etmektedir.

Bu vesileyle, hiç bir ayrım gözetmeden vatandaş nezdinde devletin temsilcisi ve müracaat kapısı olan mülki idare amirlerimizin ve tüm idarecilerimizin “10 Ocak İdareciler Günü”nü kutluyor, ebediyete intikal eden bütün idarecilerimizi saygı ve rahmetle anıyorum.

 

Düzce Valisi Dr. Zülkif Dağlı’nın “10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü” Mesajı

Kamuoyunun doğru haber alma ve bilgilenme hakkının en etkili aracı olan özgür ve tarafsız basın demokratik ve şeffaf toplum olmanın öncelikli şartlarından biridir.

Basın çalışanlarımızın görevlerini basın etik ilkeleri çerçevesinde doğru, tarafsız, kişilik haklarına ve özel hayata saygı ve toplumsal değerlere hassasiyet anlayışı çerçevesinde yerine getirmesi, toplumsal gelişme ve bilinçlenmeye önemli katkılar sağlamaktadır. Basın çalışanlarımızın, kamuoyunu doğru ve eksiksiz bilgilendirme konusundaki yükümlülüklerini en iyi biçimde yerine getirmek için gösterdikleri çabalar hiç kuşkusuz takdire şayandır.

Günümüzde iletişim teknolojilerindeki hızlı gelişme, yazılı ve görsel basının yanı sıra yeni medyanın da faaliyet ve etki alanını genişletmiş, kamuoyunun bilgilenme imkânlarının artmasını beraberinde getirmiştir.

Habere ve bilgiye ulaşmanın daha kolay ve hızlı hale gelmesi basının önemini ve sorumluluğunu daha da artırmıştır.

Basın aynı zamanda toplumdaki farklı görüş ve düşüncelerin rahatça ifade edilebildiği, toplumsal talep ve ihtiyaçların dile getirilebildiği ortamı oluşturması açısından da önemli bir görev ifa etmektedir. Basın mensuplarımızın mesleklerini icra ederken toplumumuzun hassasiyetlerini göz önünde bulundurmaya özen göstermeleri büyük önem arz etmektedir.

Mesleğin zor şartlarına rağmen özveriyle görev yapan tüm değerli basın mensuplarımızın “Çalışan Gazeteciler Günü”nü kutluyor, çalışmalarında başarılar diliyorum.

Etiketler
Daha Fazla Göster

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı