Eğitim Haberleri

VELİLER VE ÖĞRENCİLERLE KAHVALTI YAPTILAR

Akçakoca Seher – Fedai Karabıyık Anaokulu’nda, miniklerle velileri büyük bir mutluluk sofrası etrafında buluşturan bir etkinlik gerçekleşti.

Okul bahçesinde verilen kahvaltıda, aileleri ve arkadaşlarıyla aynı sofrada kahvaltı yapan minik öğrencilerin keyifleri bir hayli yerindeydi.

Veliler ise çocukları ve diğer öğrenci velileriyle birlikte kahvaltı etmenin, birbirlerini daha iyi tanıma ve sohbet etme imkanı sağladığı için, oldukça faydalı bir fikir olduğunu dile getirdiler.

Bu tarz ortak etkinliklerin öğrencilerin sosyalleşmelerine daha çok katkı sunduğunu ifade eden veliler, çocuklar üzerinde olumlu etkileri olan yaratıcı etkinlikler için sürekli çaba içerisinde olan okul idaresinin her daim yanında olduklarını sözlerine eklediler.

Eğitim ve sağlık alanları başta olmak üzere, birçok alanda yaptığı yardım çalışmaları ve sosyal projelerle tanınan iş insanı Abdülkadir Pandul da davet edildiği sofrada yerini alan isimdi.

Ortak sofra projesinin, minik öğrencilerin birlikte paylaşma ve büyük organizasyonlarda sorumluluk alma duygularını olumlu yönde geliştireceğine inandığını belirten Pandul, bu tür etkinliklere iş dünyası olarak da gereken katkıları vermenin toplumsal ödev olduğunu dile getirdi.

Okula yeni atanan müdür Ayşe Yapıcı’nın performansı ise kısa süre içerisinde dikkatleri çekti.

Kurum ve öğrenciler arasındaki eğitim sürecini miniklerin sosyalleşmesini artıracak yeni etkinliklerle geliştiren müdür Yapıcı, öğrencilerin eğitim süreçlerini sınıflarla sınırlı tutmayıp dış mekanlarla da tamamlamaya çalışan bir yenilikçi eğitimci olarak takdir topluyor.

Etiketler
Daha Fazla Göster

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı