Düzce Ortaokulları Haberleri

YARIN BİNLERCE ÖĞRENCİ TER DÖKECEK

Yüz binlerce ortaokul öğrencisi yarın liseye yerleşebilmek için ter dökecek. Düzce’de de 4 bin 624 öğrencinin gireceği sınavda öğrencilere 90 soru sorulacak. İki otumdan oluşacak sınav 09.30’das başlayıp, 12.50’de sona erecek. Çocukları sınava girecek olan velilerse en az onlar kadar heyecanlı!

Türkiye genelinde yaklaşık 1 milyon öğrencinin ter dökeceği Liselere Geçiş Sınavı (LGS), yarın saat 9:30’da başlayacak. Düzce’de ortaöğretime geçiş yapacak 4 bin 399 öğrencinin katılacağı belirtilen sınav iki oturum halinde yapılacak.

Sözel ve sayısal olmak üzere 2 bölümden oluşacak

Ülke genelindeki il ve ilçe merkezlerinde yapılacak sınavda ilk olarak sözel bölümde 50 soru sorulacak ve 75 dakika süre verilecek. Saat 09.30’da başlayan ilk oturum 10.45’de sona erecek. İkinci oturum ise sayısal olacak 11.30’da başlayıp 12.50’de son bulacak. Bu oturumda adaylara 40 soru için 80 dakika verilecek.

Düzce’de binlerce adayın ter dökeceği sınav, merkez ilçe ve ilçelerde toplamda 16 okulda ve 250 salonda gerçekleştirilecek.

Çocuklara çok erken uyumaları için ısrar etmeyin!

Öte yandan sınava girecek gençlerin heyecanlanmamaları gerektiğini belirten uzmanlar, kritik olan bir konunun ise bir gece önce çocuklara çok erken yatmaları konusunda ısrar etmemeleri gerektiği yönünde. Çocukların çok erken yatıp uyuyamamaları halinde uykusuz kalacağına dikkat çeken uzmanlar çocukların alışkın olduğu düzenin dışına çıkılmaması konusunda da uyarıyor.

Sınav yerinize 1 saat önce gidin

Ayrıca uzmanlar, sınava girecek adaylar ve velilerinin sınav yeri ve salonunu 1 gün önceden gidip görmeleri gerekirken, sınav saatinden en az 1 saat önce gitmenin uygun olacağını düşünüyor.

Daha Fazla Göster

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı